Size zero-modeller.
Endalaust
Tjej, 34 år
Citat från bebo
Citat från kvadratknull
Nu vare dåliga bilder jag valde. Mest för att dom andra skulle se.
Spelar ju ingen roll, finns ingen majoritet som har det naturligt inom 0-size. Och jag är rätt emot plastik.
Kanske inte size zero men tillräckligt smala
MESPOP: Jag tycker också det är jävligt synd faktiskt. Illa att folk ska rasa i vikt för att likna någon som är naturligt smal.
Världen är inte rättvis
Teekro
Tjej, 31 år
För benigt, ser inte gosigt ut.
Och nada bröst, inte snyggt imo.
Dinkel
Tjej, 35 år
Jag älskar size zero. Ju smalare desto vackrare.
Baloo
35 år
Äckligt.
MESPOP
33 år
Kvadratknull: Eller hur.
Men sen har jag lite svårt att tro att alla modeller av size zero-idealet är det helt naturligt...
KIKIsnus
Tjej, 30 år
Hon är fin, Hennes ansikte mest.
Fast det är bara för att det är hon.
Dinkel
Tjej, 35 år
Citat från SNELHEST
bebo: Gick upp tio kilo på ett halvår.
Slutade med pillerna för längesen, men har inte gått ner igen. Borde egentligen börja träna och äta nyttigare.
Det är ju rätt vanligt att man går upp i vikt under puberteten även utan p-piller, och du lär ju ha varit typ mitt i puberteten för ett par år sen, så det lär ju vara någon mix av de båda, inte bara pillren.
Endalaust
Tjej, 34 år
Citat från MESPOP
Kvadratknull: Eller hur.
Men sen har jag lite svårt att tro att alla modeller av size zero-idealet är det helt naturligt...
Tror jag heller inte att det är. Dock så har dom inga former naturligt om man säger så. Jag har breda höfter, inget jag kan göra åt då det är ben. Dumma gener :@
Baloo
35 år
Grispitt: Kvinnan ser ju fan sjuk ut.
KIKIsnus
Tjej, 30 år
Smal var hon Iaf :(
yage
Kille, 33 år
fult som fan
sten
Tjej, 32 år
Jag tycker INTE att det är snyggt. Plus att banta/träna ner sig till det är oftast extremt ohälsosamt, men är någon size zero naturligt så accepterar jag självklart det men tycker fortfarande inte att det är snyggt någonstans.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet