Saker att göra i sommar
Vill minnas att jag såg en lista med saker att göra innan man dör. Sure, men där kändes listan lite orealistisk i viss fall.
Men oavsett det så vill jag ha idéer på vad man kan hitta på under våren/sommaren så jag inte bara sover/jobbar/slappar bort det hela. Jag behöver struktur och ska därför göra en lista över saker jag vill göra och bocka av dem.
Tänkte på det hela när en bekant la upp en sådan lista. Tänkte kopiera en del punkter men sedan så var större delen med att ha sex med olika personer. Vilket hade varit helt ok om det inte var så att jag hade ett förhållande. Så behöver lite andra punkter
Har ni lite idéer?
De jag har nu är:
Gå på festival (kommer bli Emmaboda)
Retrospelmässan
Anordna en picknick
go innawoods
Jag och min vän ska åka till Göteborg.
emmabodafestivalen
åka upp till sthlm o träffa kompisar
åka runt med 2 kompisar och testa varje bad ställe på öland :D
Mörda folk och gräva ner dom i skogen. Ganska mysigt så där en fin sommardag.
Fylla 18.
Uppcon 15-17 juni.
Åka till Japan under 4 veckor, hela juli månad.
Riga 16 augusti.
Det som är inplanerat sen ska jag försöka klämma in en partykryssning någonstans in maj/juni.
Jag väljer att jobba hela sommaren. Den lilla fritid jag har kvar kommer gå åt till att cykla, sen tar jag ledigt under hösten istället och reser till England/Holland, alternativt sparar till vintern så man kan bunkra upp sig och sitta inne i ett halvår.
Fylla 18, segla i kroatien, kanske resa till barcelona.... sedan bara derpa runt :)
Att göra på sommarn, Eh supa, knulla, Njuta av livet, Sova, Bada, knapra alvedon och concerta, röka på.
Det är vell det sommaren är tillför?
Jag kommer dock vara snäl flicka i sommar, ska ju få hundbebis!
Festivala, dricka öl och slåss
Jobba.
Jobba lite, dra på festivaler, umgås med folk, träffa nytt folk, dricka bärs, äta blåbär, äta jordgubbar, måste plocka blåbär och jordgubbar för att kunna äta dem, grilla, bada fifan.
Supa.
bada, dra på festivaler, dra utomlands om möjligt, hoppa fallskärm, dra på cykelsemester, plocka smultron och sola på ett tak eller något, är ju tips på saker man kan göra.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet