RuneScape
Citat från Eppelpaj
Citat från TehNoob
Citat från Eppelpaj
Bandos ftw <33
Vill ha :(
use my tips =))
Arå.
Fast det där med oak var inte bra :)
Man tjänade typ 3k per 28 logs. Ska snart testa teak så fort nån säljer! :P
Jag vet, värsta mega asså
Citat från TehNoob
Arå.
Fast det där med oak var inte bra :)
Man tjänade typ 3k per 28 logs. Ska snart testa teak så fort nån säljer! :P[/i]
Teak är endast bra för snabb xp/h. Med Adze kan man få 85k-90k xp/h (det har iaf jag fått). Som en moneymaker, suger teaks nu. Eucalyptus är bättre i så fall, men jag rekommenderar att inte använda woodcutting som moneymaker över huvud taget. Fastän priset på pure ess stiger och priset på runes sjunker är nog RuneCrafting fortfarande en av de bästa metoderna för att fixa pengar. Gör Nature Runes, Laws om du kan.
Mm, fast nu vart planen att köpa - plank - sälja = profit
Oh. Sånt är både segt och tråkigt, plus att man inte får xp från att göra planks, men gör som du vill. :)
Citat från PrettyOddiPod
Oh. Sånt är både segt och tråkigt, plus att man inte får xp från att göra planks, men gör som du vill. :)
Jag är inte ute efter exp, bara pengar :)
Ska testa detta med 10.
Att göra nature runes är extremt obehagligt, jag provade det en gång och man blir trött på jäveln vid porten efter tre rundor.
Det där ar alltså jag och mina 28 BÄSTA saker i banken.
Jag behöver hjälp snarast ;__;
(Och för dom som undrar är spjutet ett rune spear (kp))
Här är min best of bank, patetiskt för min level. Men 70-->80 Herblore kostade en del, och som ni ser på mina tarromins har jag även level 81 bankat.
Citat från PrettyOddiPod
Här är min best of bank, patetiskt för min level. Men 70-->80 Herblore kostade en del, och som ni ser på mina tarromins har jag även level 81 bankat.

Shait, du var ju bra!
Fan vad frustrerad jag blir. Allvarligt talat. Här spenderar man en dag på ett quest, man kämpar och kämoar för att få pengar. Och så blir man hackad. Här är min bank och invent, varsågoda:
irriterande :(
Aja, jag slutar rs nu. Trevligt att spela, under tiden som gick :)
Kthxbai
EDIT: Kanske kommer tillbaka nån dag för att öka nån skill eller så.
Ofta det ens finns såna som hackar nu? Går ju inte precis att ge bort/droptradea nu.
Nyckel till säkert account: Bra lösenord (mitt förra var t.ex. a6q3ve, lycka till md att lista ut det), en random pinkod samt ett bra antivirusprogram på datorn. (Y)
Runescape måste vara ett av de trögaste spelen som finns :D
Citat från sune
Runescape måste vara ett av de trögaste spelen som finns :D
Det är oerhört monotomt. :) Det har Jagex fått oerhört mycket kritik för, finns många som fått..vet inte exakt hur svenska översätningen stavas men carpal tunnel syndrom. Farming var en skill som skapades enbart för att få icke-monotoma skills, men alla seriösa skillers skapar mönster i sin farming för att det är mest effektivt = gör skillen monotom ändå.
Det är segt när det tar 15 timmar att öka en Mininglevel, men man lär sig stå ut med det. Det är bra förberedelse inför arbetslivet.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet