RuneScape
Make X var en av anledningarna till att jag slutade. Nu kan man göra vad, 2k bows/h? Samma med pots. Innan make x kunde man göra iaf 3500/h.
make x är soft, man slipper ju trycka hela tiden :D
Citat från Jimmy
Make X var en av anledningarna till att jag slutade. Nu kan man göra vad, 2k bows/h? Samma med pots. Innan make x kunde man göra iaf 3500/h.
äh palla bry sig, det innebär ju bara fördelar. men du tycker att du slösat din tid då på make 10? xd
Egentligen har RS bara blivit för enkelt på vissa delar. Men make X har jag inget emot. Man borde nästan införa det i thieving också... hahah... jag skojar...
RS handlar enligt mig om tidseffektivitet. Jag gör gladeligen 40k bows på 12h med 40k klick, jag villl inte göra 40k på 24h med 3k klick.
Förresten, vad heter alla på RS? Själv är jag "Risika_Chan"
Btw, vrf känns det som om jag är den enda tjejen på den här tråden...?
http://services.runescape.com/m=hiscore/hiscorepersonal.ws?user1=El%A0Cusco
Fast har inte spelat på 1½ år typ.
Citat från Jimmy
http://services.runescape.com/m=hiscore/hiscorepersonal.ws?user1=El%A0Cusco
Fast har inte spelat på 1½ år typ.
Owh, nice stats. Hehe, mina stats suger... Sen förstår jag inte hur man orkar träna sum! o.O det går assegt!
Summoning går otroligt snabbt om man vet vad man gör.
*** [ END ]: You gained 64,795 summoning exp in 4mins 29secs. That's 867,144 exp/h. Estimated time to level up: 4mins 31secs
o.O aja, jag fattar typ noll av det. E bara lvl 4 i det... från "wolf's whistle"... försökte träna upp högre, men det gick åt helvete.
Btw (gud vad jag "btw:ar" allt då) är www.runehq.com en najs sida om man inte orkar lista ut lösningaran på alla quests själv... med mera. Jag menar, vem orkar göra recipe for disaster utan ngn form av hjälp?
http://tip.it > runehq :)
Grejen med Summoning är att det inte är en skill man levlar 1-99 i ett go. Träna Slayer och se charms som en bonus, träna summoning senare när du har ett antal. Jag tränade från level 52 till 70 i ett go när jag fått ihop mina charms genom Slayer.
Edit:
-[KL]RuneScript- *** [ END ]: You gained 95,551 summoning exp in 2mins 5secs. That's 2,751,868 exp/h. Estimated time to level up: 4mins 33secs
ô.Ô slayer är roligt... då tränar man cb samtidigt, fast nu har jag en helkonstig slayer-task som jag nt orkar göra... sen har jag typ 500 gold charms :P
Gå till Burthorpe så kan du byta ditt slayer task. Du får något väldigt basic, lowlevel men det är bra om man verkligen inte vill göra tasket man får.
hur low är low-lvl? :P vill nt få typ flesh crawlers igen elr nåt.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet