Redigera sönder bilder/ytlighet
Det är många sagt att jag överredigerar mina bilder (Oftast såna som inte ens känner, eller har sett mig i verkligheten),
vilket varken jag eller mina vänner tycker att det stämmer. Många personer som träffat mig IRL har faktiskt sagt något i stil med: "Du ser precis ut som på bilderna", eller, "Du är så jävla snygg IRL".
Jag har erkänt för flera personer och trådar att jag redigerar bort mina mörka ringar som jag är väldigt missnöjd med, och även dom små ärren runt min mun som jag fått efter piercingar (Som jag snart ska ta bort ändå). Det ändrar inte mitt utseende direkt.
Nu är det kanske inte det som många tänker på. För det folk "klagar" på mest är mina ögon. Och tro det eller ej, men jag redigerar faktiskt inget på ögonen förutom dom mörka ringarna. Däremot så använder jag Circle lenses och Lösögonfransar!
Den värsta och mest onödiga kommentaren jag har fått var: "Fula ögonfransar". Jag förstår inte hela grejen med att slänga ur sig en sådan onödig kommentar.
Jag är så jävla less på alla som klagar på andras utseende hela tiden. Speciellt på såna som letar efter fel hos andra. Det gäller både personer på bilder som är redigerade och oredigerade. Som jag såg att någon annan hade skrivit på den här tråden(liknande)): "Det finns något i allas utseende som attraherar någon annan". Väldigt bra sagt! Låt folk förresten göra vad dom vill med sina bilder. Vem bryr sig? Nuff said.
Citat från DeLaMoncha
Citat från sorgarendur
Det finns något vackert med alla :(
Vad var det vackra med t.ex. Hitler då? <3 Eller Fritzl? :D
Hitler hade en söt mustasch!
Citat från Nemuri
jag redigerar inte mina bilder
--------------------------------------------------------------------------
Citat från Fullkornskatt
Ingen, nästan ingen bryr sig om hur man är till personligheten.
Tycker jag inte är ett dugg sant.
Jag redigerar dem flesta bilderna, det beror ju på om dom ser bra ut utan redigering.
Inte alltid.
Redigerar så att det ser ut som verkligheten, istället för väldigt gröna/blåa bilder.
Hihi från ingenstans i en asgammal tråd.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet