Rätt för mannen att ha sex med död hustru
"Egyptiskt lagförslag: Rätt för mannen ha sex med död hustru
En kvinnoorganisation i Egypten vill sätta stopp för kontroversiella lagförslag om sänkt åldersgräns för att ingå äktenskap och rätt för män att ha sex med sin döda hustru efter hennes bortgång."
- Lyder inledningen av artikeln på Dn.se
Förstår meningen och sedan är det ju en typ av kulturkrock däremellan men i det stora hela finner jag detta lite stötande, vad tycker ni?
http://www.dn.se/nyheter/varlden/laglig-ratt-for-man-att-ha-sex-med-avlidna-hustrun-uppror-egyptiska-kvinnor
/thread
Nekrofili.. är dom allvarliga?
Your tttly a rasist för att du tycker andra kulturer är stötande.
Är inte äktenskapsfrågan viktigare än sexfrågan egentligen?
Man upphör aldrig att förvånas av vad vissa länder känner är nödvändigt att lagstifta om.
Haha what even
Kan inte annat än instämma med yndihalda.
Får inte männen ha sex med sina döda män då?
Det kommer fan aldrig komma en vettiga diskussion ur den här tråden.
nej fy-
Citat från LaDispute
Det är så patetiskt. Finner inga ord som beskriver hur låga dom är...go fuck yourself.
Why, when they can fuck their dead wives? ;>>>
Om lagen slår igenom tänker jag flytta till Egypten.
Citat från DumFan
Det kommer fan aldrig komma en vettiga diskussion ur den här tråden.
Det finns inga "vettiga diskussioner" på EC. Det är enbart vimsiga argument tagna från luften, ordbajseri, diverse förolämpningar och "Sluta vara off-topic, gråt gråt :(" när den så kallade diskussionen inte går åt det håll man vill.
Varför skall det vara sådan jävla könsdiskriminering? Får männen bara knulla sina bortgångna kvinnor? Varför får de inte knulla sina bortgångna män?
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet