Pokémon
Citat från FascismCrew
Jag är på att spela Pokemon-Online mot de som vill.
Vad har duför team?
vill ha gen 6 nu
Är nyfiken på om Mewtwo look-a-liken är en helt ny pokemon (tänker mig typ Mews utveckling) eller om det bara är en ny form. Och isåfall hur och varför osv. Hade föredragit om det var Mews utveckling, dunno why.
Det är en ny pokémon, verkar det som.
http://www.marriland.com/news/4773-new-pokemon-in-x-y-revealed-with-connection-to
Jo, verkar ju vara ny, "A New Pokémon with familiar look".
Tror också att det kan vara en utveckling på Mew eller något, tycker ju faktiskt att den ser ut mer som en utvecklad mew än en annan forme av Mewtwo..
Pokémons officiella facebooksida skrev "We're excited to reveal a newly discovered Pokémon! This mysterious new Pokémon looks curiously similar to the Legendary Mewtwo…"
Det är väl ingen av de legendariska som utvecklas?
De har ju sagt att det är en helt ny Pokémon..
kan lika gärna vara mewthree som klonats från mew på ett mer lyckat vis
jag menar mewtwo var bara ett av många försök, och det är lustigt att det är en klon för den ser inte ut exakt som mew. vad man kan anta är att någon slags epigenetik spelat in och att vissa av generna är mer aktiverade vilket ger ett annorlunda utseende. med andra ord så skulle detta kunna vara mewthree som har en annan fenotyp helt enkelt
Vi lär få svar snart, i den 16e filmen
Kanske Dr. Fuji som kommer tillbaka, visar sig att han inte är död utan har gått ihop med Team Plasma för att äntligen skapa den ultimata, kontrollerbara pokemon
eller något
![]()
Justeja.
Genesect = Kabotops.
Kabutops är lika gammal som den Pokemon som Gensect var skapad ifrån, de har dessutom likande design.
( Iofs, rätt ologiskt att han skulle gå ifrån Rock / Water till Steel / Bug, men ssshhhh.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet

