Pokémon
Måste få igång mitt pokémon:ande igen, så jag tankade hem soul silver och ska köra på lite saker jag brukar bojkotta. Skarmory är det tänkt att jag ska använda.
Funderade alternativt på ett monorun, förslag någon?
Citat från dansasvin
Måste få igång mitt pokémon:ande igen, så jag tankade hem soul silver och ska köra på lite saker jag brukar bojkotta. Skarmory är det tänkt att jag ska använda.
Funderade alternativt på ett monorun, förslag någon?
Monowater, monopoison, mononormal, monopsychic?
blir lite osäker... :( vill ha så mycket.
var mest inne på poison eller water... :( hmmmm... vet inte......
Åh jag vill göra så mycket! funderade även på att köra alla eeveelutions, men tror jag tar det i platinum istället där jag kan få is och gräs.
monoghost!!!!!!!!!!!!!!!
SEX HAUNTERS
SEXHUNTERS
XD HAD TO
LOLS
"Whitney sent out.. Miltank"
:@@@@@@@@
Tänk på att Miltank har Scrappy i Gen 4 så att den kan träffa Ghost med normal-moves också!!
Men jag menare. :@ och då har man typ en nylevelad haunter, så typ lick, night shade, curse, hypnosis och kanske sucker punch. Kommer ju aldrig gå.
kör en dual type run då ? 3st av en typ och 3 av en annan :D skulle rekommendera flying och ground ;)
flyings för fly ofc, samt väldigt bra dual types, xatu psychic, skarmory steel, gyarados/mantine water, jumpluff grass, gligar ground, notctowl normal, yanmega/scyther bug. sen har du ground: donphan, graveler rock, piloswine ice, samt nidoking/queen poison
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet