PoRno's & Kirrecore's Frågespalt
har dock snackat med killen/ varit kompisar i typ några år.
Och han är gryyyymt svartsjuk, kan knappt vara med en killkompis utan att han blir svartis.
SÅ det lär ju vara.. något iallafall? hahah.
Äh, får ta och fundera på det där själv lite.
Jag gillar en kille, som var hur gullig som helst ända tills jag släppte en rejäl bomb efter han tjatat på mig att berätta... Nu hör han knappt av sig och jag vågar inte skriva, för när jag gjorde det senast så var han stel och verkar inte vilja träffa mig mer... What to do?!
Trodde först du menade släppa en rejäl bomb som att prutta.
Det enklaste vore ju att prata om det så att det inte finns några frågetecken kvar.
Nej, det har jag inte! Men berättade lite grejer från mitt förflutna.
Jo, kanske det, men jag vågar inte skriva igen för jag är orolig över att vara jobbig och klängig..
Ska inte säga för mycket eftersom jag inte har någon aning om vad det handlar om.
Tror inte du behöver oroa dig för att vara klängig. Det bästa vore ju att bara få det överstökat så fort som möjligt.
mindfucked:
Våga skriv till honom.
Erotik: Han skrev att han försökte lugna ner en kompis senast vi pratade, sen har inte han skrivit. Så jag tolkar det som han är upptagen med annat..
c0opycat: Jo, jag försöker.. haha, känner mig så töntig ):
Citat från PACO
Första gången jag faktiskt frågar om råd/hjälp på EC, men hah.. ):
Jag har börjat prata med en kille lite grann, och vi har träffats några gånger och det har vart
jättetrevligt och allt sånt där. Och senast vi sågs (för ca 1 vecka sen) så sa han att han han tyckte om mig,
och jag visste inte riktigt vad jag skulle svara på det för jag vet ju inte direkt hur jag känner för honom
men han är väldigt snäll och speciell! Så om man kämpar på här så kanske det faktiskt skulle kunna bli något.
Men grejen med det är att varje gång jag har frågat om han vill hitta på något, så har han alltid
sina jävla ursäkter "Nej jag ska skatea med några kompisar" "Nej mamma är sjuk så hon kan inte skjutsa in mig"
"Nej jag ska hårdträna med skateboarden i parken", och jag vill inte vara så jävla klängig och jobbig mot honom
för jag hatar att vara det mot folk i över huvudtaget.
Så jag vet faktiskt inte hur detta ska gå framåt eftersom han då alltid har något i vägen och inte har tid för att umgås med mig.
Om du verkligen vill veta om han vill fortsätta träffa dig, så är det enklaste sättet att bara sluta fråga honom och se om han frågar dig. Låt honom inte ta dig för givet helt enkelt.
+1 ^
Citat från argvarg
Om du verkligen vill veta om han vill fortsätta träffa dig, så är det enklaste sättet att bara sluta fråga honom och se om han frågar dig. Låt honom inte ta dig för givet helt enkelt.
[/i]
Jo, ska faktiskt ta o göra det! Har tänkt att han får faktiskt ta och smsa om han vill ses.
Erotik och c0opycat:
Jag tog en chansning, som ni sa, han kom och träffade mig.. Men nu har jag gjort honom förbannad på mig, inte pga att jag försökte reda ut det där, utan för en annan sak. Men tack för råden (:
Jag är bjuden till en fest hos mitt ex kompis som jag har festat hos en gång innan, mitt ex var då inte bjuden. Nu har han blivit bjuden, är det olämpligt att gå?
Citat från Tour
Citat från Sarang
Jag är bjuden till en fest hos mitt ex kompis som jag har festat hos en gång innan, mitt ex var då inte bjuden. Nu har han blivit bjuden, är det olämpligt att gå?
nepp, bara att gå. är inget speciellt med det alls, om ni inte är ovänner.
Det vet jag inte om vi är O.o xD
Men vi gjorde slut bara för någon vecka sedan
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet