Partner = Rökare = Okej?
Okej är det väl, men det är ett stort jävla minus.
det är bara bra, eftersom jag själv röker. dock röker min flickvän med så det spelar ingen roll!
ja, det är okej
nevah evah
jag gilalr när min flickvän röker... då känner jag mig inte lika hemsk... plus att cigg är snyggt
Jag tycker att det är helt okej. Jag menar det skulle ha varit en helt annan sak om det skulle vara att den andra personen super ihjäl sig osv osv.
Gillar det inte, men jag tycker det är ganska patetiskt att välja bort en människa på grund av en sådan ovana.
det luktar gott
jarå
Kärleken sitter väl inte i cigaretterna? Om personen röker så fine, palla hålla på och klaga som ett litet barn.
Så länge han inte snusar är det okej. Är nog inte trevligt med dålig andedräkt eller luktande kläder.
Brukar själv ofta på lek överdramatisera och allmänt klaga över att folk röker eftersom jag själv inte gör det, inget fel på lite feströkning då och då men ser ingen ide i att medvetet slösa sina pengar och hälsa på något som tobak.
jag röker själv, så det spelar ingen roll för mig.
men det är klart, man ska inte röka :p
Fett med okej. Jag röker själv, dessutom.
Citat från RobbanMurray
inte på heltid. Kanske kan gå med på feströka nån gång ibland men inte mer helst
--------------------------------------------------------------------------
jag tycker inte sämre om en person för att den röker, alla gör väl som dom vill. och själv verkar jag ju ha börjat röka så whatever (hih jag är idiot)
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet