Pappor.
träffar honom varje dag, med tanke på att det är hos homom jag bor.
Träffar han en gång om året typ...
Avliden 2006. Hade inte den bästa relationen med honom, träffades cirka en gång i månaden.
träffar inte han så ofta, nu har jag inte pratat med honom på en vecka, tror nog att han antingen sitter i häkte eller åkt in i fängelse, haha.
men jag har rätt bra relation till min pappa, bara att vi inte träffas så ofta.
jag har inte bott hos min pappa sen jag var åtta.
träffar han knappt en gång i veckan ;//
Är det bara min kompiskrets eller är det alltid farsan som är problemet i familjen?
Gäller även mig, min farsa är lika mogen som en trettonåring.
Jag älskar min pappa minst lika mycket som jag älskar min mamma,även fast jag har en så mycket bättre relation med mamma. Vi har en hel del gemensamt,som Star Wars och femtiotalsmusik,hihi. :') När jag var liten så brukade vi kolla på filmerna tillsammans i mammas och pappas säng när mamma var borta (hon jobbade i Norrköping ett tag när jag var yngre),och poppa popcorn,och vi dansade bugg tillsammans. :)
Så jag har en ganska bra relation till min pappa,bortsett från att han är lite av en alkoholist. Det är nog mycket tack vare det som vi inte har så bra relation som jag och mamma har,men what to do.
Har fått tillbaka kontakten med min far efter 5 år.
Feelsgoodman.jpg
Grymt skön relation till min far. Han har alltid funnits där och verkligen varit ett stöd i mitt liv. Han är min psykolog och min bästa vän. Kort sagt kan man väl säga att jag älskar min pappa ^^
Är hos min pappa varannan helg.
Har en ganska bra relation med han.
Jag älskar han mest.
Han bor i malmö, hör av sig på min födelsedag, julafton osv. Träffade honom varje sommar förut, men nu har han slutat fråga om jag vill komma dit och jag orkar inte tjata på honom längre.
Egentligen bryr jag mig inte, men ändå.
Varannan vecka + lite tillt :>
he is the best, typ.
Min farsa e go. Han säger Ja när morsan säger Nej och ger mig pengar när morsan vägrar. Sen snackar vi inte speciellt mycket, trots att vi bor under samma tak xD
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet