PEACE AND LOVE 2012
Bästa veckan i mitt liv, seriöst. Sjukt sliten efter dagar av städning och kväller med spelningar och alldeles för lite sömn i ett jävla tält men så jävla värt.
Kent och Mumford and Sons var lätt favoriterna. Annars så älskade jag Lars (bakgrundsvideorna var så jävla fina), Simple Plan, Rise Against, Billy Idol och Regina. Och vad jag nu såg mer haha.
På skrillex var det några som svimmade osv, men flera av dem forsatte att dansa. Stod längst fram vid yttre staketet och märkte överhuvudtaget inte alls att någon knuffades, dansade tills jag dog, dock.
Stod längst fram under Enter shikari och Rise against.
helt värt
Va någonstans långt fram under Skrillex också, men fick gå därifrån för att jag blev för yr.
Men fyfan va bäst det vaaa
Citat från RAY
Min kusin ramlade på Nero,
folk hoppade på hans ben och han fick åka ambulans till Falun,
sen gick han på kryckor resten av P&L.
tror jag såg er isf xD
Såg en kille som hoppade runt på kryckor, tyckte synd om han som fan.
Somnade fem gånger under Nero. Vaknade upp av att jag fortfarande dansade.
fett.
Citat från saxx
Citat från TheLetterZ
Kent(Deras första ridå är nog den absolut bästa scen-planlösningen jag någonsin sett)
Det här som fan.
Undrar om det finns några bilder, skulle ju inte mäta sig med att faktiskt SE det men vet inte riktigt hur jag ska förklara för folk hur coolt det var!
Citat från dysfunctional
Citat från FSM
Citat från dysfunctional
Fattar fan inte hur man kan stå och kolla på en snubbe som spelar upp mp3or på sin macbook, när Sveriges genom alla tider bästa artist spelar samtidigt.
Thåström, sveriges bästa genom tiderna? Du kan inte mena allvar för fem öre.
Det kan jag nog ser du
Hädelse.
Citat från TheLetterZ
Sweden Rock har RUSH nästa år,
your move P&L!
Hit me hard!
JA. Den bokningen är så sjukt svårslagen.
Förstår inte att Thåström stod på en så "liten" scen. Det är ju trots allt Thåström, skulle velat se honom på största.
hahahaha jag vet inte ens vem thåström är... Har säkert hört honom nån gång, men aldrig lagt märke till de
Citat från VampireKiss
hahahaha jag vet inte ens vem thåström är... Har säkert hört honom nån gång, men aldrig lagt märke till de
....
[youtube][/youtube]Citat från VampireKiss
hahahaha jag vet inte ens vem thåström är... Har säkert hört honom nån gång, men aldrig lagt märke till de
</3
lyssnar inte på svensk musik. Såååå tråkigt. Gillar inte kent heller.
Thåströms konsert var fan magisk. När han körde Kriget med mig själv så skrek jag bort min röst.
Jävlar vad han levererade. Jag hade en magisk stund.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet