PEACE & LOVE 2013
Citat från RobzInadEz
Citat från vikenfalk
http://www.visa.se/se/guldkammaren/varfor_betala_med_visa/sakert.aspx
Kolla här folk som har betalat med VISA och är sugna på sina pengar tillbaka.
Jar är rätt säker på att det inte fungerar. Har du läst? Vet du hur aktiebolagskonkurs fungerar?
"Förutsättningen för att återkräva pengar för en vara eller tjänst är att återförsäljaren har brutit mot köpvillkoren."
Jag är nästan 100% säker på att konkurs inkluderas i köpvillkoren på ett eller annat sätt.
EDIT: Inte så konstigt, P&L gick back med 13 miljoner kroner efter förra året.
När det gäller flygresor, ett flygbolag som går i konkurs till exempel, , skulle det vara från den dag då planet egentligen skulle avgå. Det är viktigt att kontakta din kortutgivare så fort du är medveten om problemet, så att de kan hantera kraven inom de överenskomna tidsramarna.
Fjortisfestivalen har äntligen fått ett slut. Nu måste de kvarlevande festivalerna ta sig i kragen om de vill överleva.
Fjortisfestival? Tycker det var en av dom festivalerna som hade flest band och, hur säger man, många från olika genrer?
Fast det lär ju knappast vara slutet, någon med pengar kommer ta över där den festivalen dog helt enkelt.
Dessutom
https://www.facebook.com/events/286641291472847/
Fixade resan senast igår liksom, ugh :( Aja, får väl vara glad att jag skulle funkisa och åtminstone inte lagt ut massa pengar på biljett. Men jag var så pepp, skulle bli så jävla braaa. Tar en dag på Bråvalla istället, Green Day och All Time Low får plåstra om mina sår.
4000 kr rakt i helvetet. Fan. HUR OFTA FÅR MAN SE PET SHOP BOYS, IGGY POP, CHARTA 77 OCH DEPECHE MODE I SITT LIV?! SÄG DET NI!
qq more
Citat från AmiAdore
Har hatat Bråvalla från början. Det är väl klart att de kommer att konkurrera ut P&L om de fullständigt stjäl P&L's standard-lineup och sedan placerar festivalen exakt samma vecka.
Jag sökte som funkis på båda festivalerna och blev antagen på båda, men bestämde mig för P&L till slut för att trots lineup:en, så är P&L den bästa festivalen någonsin.
Är helt jävla förkrossad just nu. Den enda anledningen att ens åka på Bråvalla är ADTR. Helt värdelöst. Går och gråter i sängen nu.
Aja dem borde ha lite mer rocknroll, de är ju tydligt att sånna festivaler fungerar bättre.
Hyckleri namn ändå, festivalen med mest brott...Peace...and Love var det ja! men ja..
Citat från appasparty
Citat från wewe
4000 kr rakt i helvetet. Fan. HUR OFTA FÅR MAN SE PET SHOP BOYS, IGGY POP, CHARTA 77 OCH DEPECHE MODE I SITT LIV?! SÄG DET NI!
4
4 band ja, men inte som att alla kommer spela i Sverige igen. Hmpf
Jobbigt
Dör pga La Coka Nostra
helvetesjävlakuk
oväntat... not.
dyra biljetter, kass lineup. vem fan vill betala 2000 kr för att se håkan hellström?
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet