Otrohet
Jag har varit otrogen massa gånger..
Med Lena Handén :(
^ HAHAHAAAHAHA OOOOh va kuuuul.
Vill testa att vara otrogen någon gång!
Citat från FailadUnge
Vet inte vad jag ska göra. Är ihop med en kille. Sms-flirtar med en annan kille. Min pojkvän vet om det. Jag ska träffa den andra killen snart. Älskar min pojkvän men han är jobbig ibland och vi bråkar mycket. Han älskar mig mer än jag älskar honom och det är jobbigt. Han skär sig så fort jag gör honom ledsen. Den andra killen är amazing och jag blir sådär pirrigt nykär när jag smsar med honom. Träffade den killen på ett läger. Vi hade askul där och flirtade lite då också. Inga kyssar men vi typ lekte med varandras hår, sov bredvid varann och kramades hela natten, grät när vi sa hejdå.. Vi har smsat varje dag sen dess och det var typ 2 månader sen. Den killen vet inte att jag har pojkvän. Jag har berättat allt för min pojkvän. Han blev inte ens sur, bara ledsen. Han säger att jag kan ta honom för givet. Att om jag gör slut så finns han alltid där om jag skulle ångra mig. Han säger att han inte vill att jag ska vara otrogen men att han inte tänker göra slut även om jag är det..
Jag är förvirrad. Vad ska jag göra?
Been there. Var mest ihop med killen för tryggheten, stötte ihop med någon som fångade mitt intresse på en sekund och sen var det bara han. Dumpade pojkvännen (för både hans, min och den nye killens skull). Såg inget annat som var "rätt" att göra. Varför ens vara tillsammans med någon om det inte bara är han du ser?
Skulle inte ha någonting emot att min partner är otrogen mot mig
liksom vafan bara för att vi tycker om varandra äger jag ju inte personen
Citat från Lmef
Det går att hålla sig ifrån alla om man är tillsammans med någon. Annars tror jag faktiskt inte man älskar den man är tillsammans med så mycket, mest för att det är den man är tillsammans med som ska vara den personen.
Finns det någon annan man känner att man inte ''hålla sig ifrån'' så gör man slut med sin flick/pojkvän INNAN det blir något, så enkelt är det. Så sluta kom med alla era ursäkter för det är verkligen inte svårt att inte vara otrogen, det är bara att låta bli.[/i]
Det är ingen ursäkt, det har jag inte sagt. Det jag menar är bara att helt plötsligt du kanske stöter på en person du bara inte KAN hålla dig ifrån. Då handlar det inte om hur mycket man älskar den man är tillsammans med, utan bara om ren mänsklig jävla lusta. Som sagt, det är ingen ursäkt, men shit happens ibland.
Är bland det värsta man kan göra mot någon annan, tycker jag iaf!
Citat från NightmareKid
Citat från Lmef
Håller fortfarande vid det jag säger. Man kan hålla sig ifrån personer man är extremt attraherad av, älskar man någon annan så lär det ju vara ännu lättare dessutom. Och bryr man sig verkligen om sin partner så är man ärlig och gör slut om man inte klarar av att hålla sig ifrån andra så.
Wow, du har så inte mött någon du faktiskt inte kan hålla dig ifrån, vad tråkigt. Men det kommer nog, tro mig! Förhoppningsvis är du singel när det händer. För när du väl träffar den personen, då skiter du i allt annat, du bara måste ha hen.
Tyvärr, men alla är inte som du. Klart som fan att man kan hålla sig ifrån någon man finner attraherad om man är tillsammans med någon.
Kroppen går inte på auto-pilot, inte som om du knullar varenda person som verkar perfekt för en, om man tycker om någon annan mer än allt annat. Alla känner, tycker och agerar olika.
Om man inte har integritet, respekt för sin partner eller självkontroll nog för att inte vara otrogen så borde man inte blivit tillsammans från början. Man är helt enkelt inte mogen nog för ett riktigt förhållande.
Håller totalt med Lmef. Och nu beskrev du det på ett sådant sätt att när man finner en sådan attraherande karl så totalskiter man i sin pojkvän, dumpar honom och knullar killen.
Jag förstår en sak om man blir kär i personen mer än man är kär i personen man är ihop med och dumpar denne, känslor kan man inte rå för. Men det du beskriver låter fortfarande absurt i mina öron.
Skulle aldrig tänka mig att dumpa/frysa ut min karl enbart för att jag ser en högst knullbar kille som jag enbart vill knulla med, aldrig.
Så respektlöst och omoget, är man sådan bör man inte ha en relation från första början.
Behöver inte ha sex med någon annan än karln. Och kom för guds skull inte o säg att alla agerar som du.
Haha du förklarade verkligen skitluddigt :< Förstår inte ens varför du nämnde det i en otrogenhetstråd i första början. Har väl mer med kärlek att göra.
Och alla tror inte på ödet... och det du förklarade kan tolkas som det, ehe.
Citat från NightmareKid
Haha jo förstår det nu, men du formulerade dig heeeeeeeeeeeeelt knas från början, så det lät mer som om du menade; "VA OTROGEN, HA SEX MED FÖRSTA KNULLBARA KILLEN", höhö!
Citat från vladi
Citat från NightmareKid
Haha jo förstår det nu, men du formulerade dig heeeeeeeeeeeeelt knas från början, så det lät mer som om du menade; "VA OTROGEN, HA SEX MED FÖRSTA KNULLBARA KILLEN", höhö!
Fan, måste verkligen lära mig formulera mig så att folk som inte känner mig fattar också. haha
Det är aldrig berättigat.
Men är man otrogen visar man ju helt klart att man inte är intresserad av sin partner, så det säger ju en hel del.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet