Ok att visa ärr?
Jag personligen bryr mig verkligen inte ett dugg. Oavsett orsaken bakom ett ärr, så stannar det kvar där det är - antingen länge eller för alltid. Ingen ska behöva handikappa sig själv under den tiden.
Citat från Alekzandewr
Citat från HardcoreChey_97
Äre så?
Ärr kan se ut på många olika sätt!
Äre så?
jag visar mina, jag har slutat brytt mig
vill jag ha ett linne så vill jag!
Citat från HardcoreChey_97
Citat från Alekzandewr
Citat från HardcoreChey_97
Äre så?
Ärr kan se ut på många olika sätt!
Äre så?
Så äre?
Du är ju dum i huvudet.
Äre så?
Hoppas verkligen inte att hon läser detta någon gång, men en kompis till mig gick omkring och flashade sina två sår på handleden dagen efter att de kommit till, och det kändes inte riktigt helt ok - speciellt inte på sättet det gjordes. Hon kliade upp dem så att de började blöda, så att hon "behövde" stå med papper runt handleden och skrattade bara när folk tittade och såg blodet sippra igenom.
Kände mig även lite kränkt, med tanke på att hon visste hur jag hade det då - med andra ord, hur jag varje dag fick gömma mina nya sår på handleden, och de hundratals gamla jag hade på benet. Jag stör mig själv inte av att folk visar ärr, man kan väl inte leva i långbyxor/långärmat/liknande hela livet, men nya sår bör man vara lite mer försiktig med. Jag själv kommer nog dock aldrig våga gå och visa mina.
Tro inte att du är fyndig och lustig för att du härmar mig, det är du inte.
Du är precis lika dum i huvudet.
Citat från HardcoreChey_97
Tro inte att du är fyndig och lustig för att du härmar mig, det är du inte.
Du är precis lika dum i huvudet.
TROLL DETECTED!!!! NOT MAD!!!
Citat från saillant
(...) nya sår bör man vara lite mer försiktig med.
Där sa du något vettigt. Just öppna sår är kanske inget man ska behöva tvinga andra att se.
Äre så
Närå
Citat från Sherlock
Citat från Vargkors
Citat från Sherlock
men då är det synd om henne även om hon ber om uppmärksamhet på just det sättet, shit då måste du nästan snacka med henne eller hennes föräldrar och vara uppriktig mot henne om hon verkligen var din kompis. Du måste ju vara rädd om henne!
Jodå, det var ett tag sedan, har pratat med henne.
Hon är en av mina närmsta, även fast hon är lite b ibland, så är hon den mysigaste människa jag känner.
Skönt hoppas hon har slutat med självskaddebeteendet!
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet