NEJ TACK ! Till moské i Sverige - Varför?
När man förlorar en diskussion så ska man alltid bli fett oseriös.
Citat från Babsaan
Citat från lordkrall
Det finns gott om kristna som beter sig som svin också. Innebär det att alla kristna gör det och att man bör förbjuda kristendomen?
Fast.. jag har aldrig varit med om att en kristen kommit fram och sagt att mina kläder är opassande för att jag befinner mig utanför en kyrka.
Eller liknande.
Kristendomen är det ända rätta.
Punkt slut.
Hahaha, snälla.
http://www.emocore.se/sida/t/Jehovas-Vittnen-upplevelser_14832
Det där borde räcka för att bevisa att även kristna gör precis det du nämnde.
Du dömer två världsspännande religioner utifrån dina egna upplevelser, som har gett dig en skev bild på hur det egentligen är.
böneutrop är svinmys, speciellt när man sitter på balkongen med en kopp te och en cigg
en moske per kvadratkm domnit
Rent estetiskt så är jag helt klart för moskéer. Synd att de flesta bara ser ut som vanliga byggnader.
Rent idealistiskt så tycker jag att religion inte borde finnas.
Rent allmänt så bryr jag mig inte.
Citat från Roni
Ska det va slott eller?
Typ såna. Inga mesiga jävla källarlokaler.
Citat från BukkakeTsunami
Citat från Roni
Ska det va slott eller?
Typ såna. Inga mesiga jävla källarlokaler.
Det hade vart ganska chill ifall det stod en sådan mitt i Stockholm!
Islam är en kvinnohatande, homofobisk, antisemitisk och våldsdyrkande religion. Varför skulle vi vilja ha deras klubbhus i landet vi bor i?
Kristendomen har ungefär samma standard som Islam. Sen utövar människor religion olika, och har fördomar mot andra religioner.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet