My Chemical Romance
Inte var det uppdelat sist jag var där iallafall, det var det jag utgick ifrån :(
tycker det är bättre att ha uppdelat än att ha en enda stor.
Tycker att det är bättre att de har första fålla, sedan andra fållan. Istället för avdelat på hälften som det är på bilden. Blir inte lika krångligt med entrérna och sånt. Plus att det är jobbigt när vakterna jämt hotar med: Är ni inte lugna så släpper vi in den andra kön FÖRST!
^ haha ja det är så jävla löjligt. var dock länge sen jag upplevde det som tur är.
Citat från Linday
Tycker att det är bättre att de har första fålla, sedan andra fållan. Istället för avdelat på hälften som det är på bilden. Blir inte lika krångligt med entrérna och sånt. Plus att det är jobbigt när vakterna jämt hotar med: Är ni inte lugna så släpper vi in den andra kön FÖRST!
vakterna är ofta patetiska och svär och hotas... tyvärr -.-
haha hur fan kommer det sig att jag nästan aldrig har fått uppleva såna vakter? inte för att jag vill uppleva såna vakter men ändå.
^
^
^
Samma här. Har lyckats slippa sånna konserter på ett bra tag. Tycker det är så dåligt gjort, man stressar ju bara upp folket mer genom att göra så.
Man får stor lust att slänga en snöboll i vaktens skalle och sen bara springa in. Haha!
ska fett lätt göra det om det finns snö i mars lolz. eller nä jag vågar inte :(
I år så köade jag till en konsert utanför Globen, det var i mars den också. Då var det snöstorm, iskallt, och jag frös så att jag skakade i säkert 12 timmar...
Jag hoppas att det är lite varmare nästa år.
^värsta ever är att maratonköa när det blåser och regnar/snöar. :<
^ haha ja usch. det hände mig i februari förra året. inte nice alls.
hoppas på lite sommar väder då jag ska köa från kl 10 på morgon kvisten.
Var någon och köade på Green Day oktober 09? ;)
heeemskt väder.. :<
jag gillar inte green day så nä. :(
haha jag är galet pepp på konserten btw. det är det enda jag pratar och tänker på. mina kompisar börjar bli lite irriterade på mig lol. ska även peppa ännu mer genom att glo på en live dvd ikväll.
Jag tror det blir att köa från 7 för mig. Tar mig max en kvart att åka till Globenområdet så kan lika gärna pallra mig upp tidigt.
Fast jag har på något sätt ALLTID lyckats köa i extremväder. Antingen är det snöstorm, spöregn eller 25 grader +. Trodde jag skulle svettas ihjäl den gången. Blev solbränd hela jag! Haha!
^ lyckost. :(
själv bor man i uppsala så först måste man åka tåg en timme sen tunnelbana men fett värt ändå.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet