Mobbning.
Otroligt stark människa som borde uppmärksammas.
Ni har antagligen redan sett det överallt på Facebook, men jag tyckte att de som inte gjort det än borde få tal del utav det. Bespara mig onödig negativa kommentarer tack.
Om ni inte blir berörda så förstår jag inte hur ni kan vara människor. Sitter tårögd och skriver detta men jag hoppas att det mesta blir rätt.
Ni får gärna dela med er era egna erfarenheter osv.
(Jag ber om ursäkt om det finns en liknande tråd, jag ville mest bara att ni skulle ta del av videon)
Jag blev själv mobbad när jag gick i 1-2 (fick senare byta skola till en helt annan stadsdel pga detta.)
Jag blev spottad på, misshandlad och var alltid tvungen att gå upp tidigare för att inte riskera bli slagen i skogen på vägen till skolan.. Blev så sjukt berörd utav videon.. Just watch it.
EDIT: Jag suger på youtubelinks.. http://www.youtube.com/watch?v=TdkNn3Ei-Lg&feature=player_embedded
Sad QQ osv.
Förlåt, men titta bara på videon.
ser inte videon, lust att skicka länken istället?
Har själv blivit mobbad, inte ok.
Det är så otroligt sorgligt. Det spelar ingen roll vad det är för mobbning. Och det som nästan är värst är att dem lärare som ser helvetet oftast inte gör något åt det heller. Eller det kanske är bara jag som ser och har erfanhet av.
(mobbades från tredje dagen i förskolan till åttan, med undantag i femman. Förjävlig mobbning, knivhugg, misshandel, demolering av mina kläder osv.)
http://www.youtube.com/watch?v=TdkNn3Ei-Lg&feature=player_embedded
Länken. >.<
Ursh, fan va hemskt. :(
Jag har alltid haft kompisar och är så himla tacksam för det verkligen!
Är så sjukt! Får tårar i ögonen av att ens tänka på det..
Gå med i gruppen!
http://www.emocore.se/sida/grupper/Hi--Im-Jonah_14504
Just Watch!
Faaake. :')
Men ah, mobbning är väl hemskt osv.
Citat från Pekfinger
Fast säger han att han ljög på något sätt? Han säger att han sa att folk hatade honom i skolan och att de nu inte gör det, den videon spammas runt är två(?) månader gammal, gentemot denna som är totalt ny.
För mig är det mer en uppdatering på att det är bättre nu.
I vilket fall som helst, hur vida han bara spelade mobbad eller inte, så är hans budskap genuint och han beskrev med de där lapparna dagarna för en otroligt massa människor.
Urtjäka om jag är trög men jag fattar inte. Videon spelades in för fyra månader sedan, vare så att det är bättre nu eller att han bara trollade?
Du är urtjäktad^
inte okej med MOBBNING....syftar på EMOCHAN OCH CORE
Tack för att jag är urtjäktad men jag fattar fortfarande inte. :(
Inte här också?
30+ av mina vänner har redan spridit den här länken. Visst är det hemskt men det händer mycket värre saker varje dag.
För er som inte fattade, han har inte ljugit, han mår bättre nu osv. Hejdå.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet