Mest onödiga du lärt dig i skolan?
alla dessa gudar.
Vi hade nåt himla projekt om maneter...
ALLT SOM HAR MED X OCH Y ATT GÖRA
what´s up with that?
Tycker det är rätt onödigt att få veta massa saker om massa småkryp
Citat från ItsumoYuugi
Hur atomerna delar sig och håller på i ett kärnkraftverk.
Tror inte att någon i klassen ens ägnat en tanke åt ett sådant arbete, och det är fullständigt onödig information.
Gratulerar, du skrev precis emocore's mest korkade inlägg, och det är rätt svårt.
Hur kan det vara onödig info? Det är det mest effektiva sättet idag att skaffa energi, och energifrågan är en av de ledande frågorna just nu.
Vad alla olika dinosauriesorter heter.
Alltså WHY?
Algebra.
Citat från Sum41
Jag förstår vad du menar med att det är det svåraste området. Fattar inte ett jota och jag viiill inte. Ligger efter och kommer antagligen att sänka mig.
Jag har inte direkt lärt mig onödiga saker (inte som jag kan komma på nu i alla fall), men ända sedan 6:an har vi varje termin lärt oss grammatik i tyskan. Nu när nationella är på G i tyska får vi veta att de inte dömer speciellt efter grammatik. Känns lite som waste of time, men jag antar att vi har användning för det i framtiden.
Fast ne.
allt jag "har lärt" mig på historia lektionerna :O hatar historia asså,massa krig osv, helt onödigt
annars var väl de flesta från matten, som till exempel ekvationer -.- fattar fortfarande inte skiten
samt massa skit jag lärde mig på naturkunskapen :O slutade läsa den kursen för typ ett halv år sen och har redan glömt bort allt, värt -.-
Citat från PajEN
ALLT SOM HAR MED X OCH Y ATT GÖRA
what´s up with that?
Vilket kan vara rätt bra nån gång ibland i livet :)
När vi hade spanska och vi skulle läsa ett helt jävla kapitel om myrslokar, vad ska man med det till?
Citat från 1984
inget, all kunskap är nödvändig.
--------------------------------------------------------------------------
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet