Marilyn Manson
Citat från rocksound
Citat från screamlikeababy
Citat från Mechanical92
jo visst är det skitkul att döma han utan fakta. idioter , har ni inte läst hans självbiografiska bok The Long Hard Road Out Of Hell? Där det står allt om det han gjort och hur alla negativa ryktena började spridas.. Många i amerika, te.x Bowling for Columbine där alla äckliga övertroende lägger skulden på Mr. Manson för att dom påstår att han är Antikrist och får alla ungdomar att döda varandra eller börja med droger. Vilket jävla bullshit.
(menat för alla som kritiserar marilyn manson, och jag antar att dom inte ens vet att han heter brian warner)
Någon tog åt sig.
vem då inte jag i alf
facepalm
Citat från NewRomantic
Skit dålig, jag tycker hans musik är helt värdelös.
--------------------------------------------------------------------------
Skit dålig, jag tycker hans musik är helt värdelös.
Uppskattar han som person mer än hans musik.
Citat från NewRomantic
Skit dålig, jag tycker hans musik är helt värdelös.
Tur att du inte är tvungen att lyssna på honom då :*
Citat från Lowlight
Tur att du inte är tvungen att lyssna på honom då :*[/i]
Verkligen.
Hans musik är helt okej.
Han ser lite retarded ut, men hans höga intelligens går inte att förneka.
"Bowling For Columbine", hello?
Aja, he's okay.
Jag älskar han så jävla mycket. Jag skulle göra vad som helst för att träffa han......för att jag inte får. </3
Visst har han inte opererat hans ögon? glas eller vad det nu alla säger?
det är linser+ smink.
;_;
Citat från haiduciin
Citat från Oroborus
Citat från haiduciin
hahahahh lol
han har ju rätt?
verkligen inte. Manson har beräknat sig själv om goth metal och de gör många andra också. Har aldrig hört något så löjligt att han är någon sorts dålig rock. Ni har ju ingen koll och då kan ni ju inte argumentera för er sak.
SHOCK ROCK VÄL?!
en dålig kopia av david bowie.
riktigt jävla dålig är han.
Citat från Morgonrockaren
ni som skriver här att han är dålig, helt utan några argument... vad gör ni i det här forumet?
Du som skriver att han är bra utan argument och stavar verkligen >värkligen< med Ä, vad gör du i det här forumet?
han har redan haft sininfluesan. Han är frisk nu tror jag.
Citat från Morgonrockaren
jag har skrivit argument tidigare + att det är väll inte så konstigt att kolla i forum med bra bamd som att kolla i forum med dåliga?[/i]
Jag har inte kollat igenom hela tråden som du säkert förstod , och jag behöver inte mer argument än att, -Jag gillar det inte, jag tycker hans musik är helt jävla värdelös.
Han har många bra låtar som tex putting holes in happiness, mobbscene, rock is dead mm sen ska man inte glömma hans covers, tex sweet dreams.
citat är många men kommer inte på nån bra nu
Hans budskap engilt mig är att man inte ska vara som alla andra, var dig själv
manson har en cool stil men ändå en mjuk stil som att måla tavlor och sånt
En av hans bästa album måste vara eat me drink me och hans singlar ^^
sen tycker jag lite synd om han, för han tycker inte om att träffa nytt folk för han är rädd att dom ska lämna honom.
Men GoGo Manson, we love you <3
Citat från Morgonrockaren
ok. alltid lika kul med positiva människor :)))[/i]
Jag är inte negativ för att jag tycker att hans musik är värdelös, idiot.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet