League of Legends (spel)
Lux är ju lite vild asså!
förlorade pga fittlucian i vårat lag tyckte att disrespect var en bra idé. mot bots. gött tack jättebra wie
ee de e mot bots ha lite kul ist för att klaga
XDXDXD
mm snapa har inte fått ngt på ett tag
ja doom bots ://
Bara att splitpusha ju
satan vilka fina tuttar
To be fair Ketsu, det är doombots of doom, en snubbe som är rätt bra vann 2 av 20 games mot doombots. They cray.
(Fast det var pbe)
hahahah nej mina ser ut sådär ändå :/
>OMG FPS DROP!!!!
>Sry i ddos u heimer new passive
>OMFG I REPORT YOU!
wat
Man kan väl alltid bli bättre dock.
De är den vägen de gått på sen 2009. Det är pga av den game design filosofin som näst intill alla i den här tråden faktiskt vet vad spelet är och varför spelet fortfarande spelas och har blivit stort.
Men det kommer alltid finnas massa saker som du kan utveckla med ditt spel och att tro att man "kan" spelet redan visar bara på okunskap. Man kan alltid lära sig nya champs, testa nya routes, spela nya comps, etc etc etc.
Citat från Chemistry:
Antar att du snackar om timers? Timers innan 4.12 var bara ett sett för spelare att känna sig speciella och sagga sig själva i munnen. Förstår inte varför alla agerar som om det vore några jädra raketforskning att ha timers på sina buffs... Inb4 ett år från nu när alla barnrumpor skriker "OMG IT WAS SO MUCH BETTER AND HARDCORE WHEN THERE WASNT ANY TIMERS! DAE HATE NEW TIMERS?!"
Argumentet att "men då var ju inte ens svårt att ta timers" är bara halvgenomtänkt.
Nej de var inte svårt att ta timers men ändå var de kunskapen om att faktiskt göra de och spela med den informationen som ofta gjort gigantiskt skillnad i games som helhet men också för junglare.
Det var en till grej som man behövde tänka på och göra, men med de sagt så spelar de inte så stor roll imo.
De är inte timer change som är något att bli upprörd på i Riots eviga uppdrag att göra LoL mer streamlined.
Men skulle jag titta tillbaka på hur kul LoL var för 2 år sedan och nu så skulle jag nog tycka att det är mer roligt nu så
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet