LÖSHÅR
Ingen som säljer blont löshår? :o
Jag säljer! :)
Kontakta i PM för info!!
Lol, mitt löshår från ebay har inte kommit fram än. Visst att 177 är ett bra pris men jag vet inte om jag pallar vänta en månad någon mer gång. Eller ja, det är en månad sedan jag beställde det om typ 8 dagar, och kommer det inte imorgon ..
Citat från Mayu
Lol, mitt löshår från ebay har inte kommit fram än. Visst att 177 är ett bra pris men jag vet inte om jag pallar vänta en månad någon mer gång. Eller ja, det är en månad sedan jag beställde det om typ 8 dagar, och kommer det inte imorgon ..
Brukar ta typ.. 2 veckor för mig, har väll haft tur antar jag o: Lust att länka löshåret du köpte? :]
http://www.ebay.co.uk/itm/22-Human-Hair-15Clips-Extensions-70g-Blonde-613-/180579058635?pt=US_CSA_MWA_Wigs_Extensions&hash=item2a0b59c3cb
Det!
Fick det idag ändå, halleluja!
Fördelar: Jättebilligt, jättelent, fin färg, verkar absolut vara 100% människohår och remy.
Nackdelar: Fick vänta länge på det, och det är ganska tunt.
Inte för att jag kan klaga på nackdelarna egentligen - det stod klart och tydligt att det skulle ta lång tid för varan att komma fram, och de har skrivit att 70g kommer att vara ganska lite hår. Det är dock inget jag lider av eftersom jag själv har uppklippt och på sina ställen tunt hår, så det smälter in finfint.
Nu ska jag bara testa om det färgas bra!
edit: Superlätt att färga, färgen fastnade precis lika bra i mitt hår som i löshåret.
Mayu, hur mycket fick du betala i svenska kronor för det?:)
EDIT, om man räknar med frakt och så!
PLOMP: Frakten var gratis tror jag, så det blev bara ca 180 kr allt som allt!
Riktigt prisvärt imo, om man sen inte nöjer sig med 70 gram hår kan man ju alltid beställa 100-grammare i samma längd (=tjockare) på samma ebay-store för bara 100 kr mer.
Ah okej, men asbra att du länkade, det ser ut att vara remy på bilden också :)
Har ditt hår några "pluppar" i topparna på vissa strån?
Nepp, varken klyvna eller ploppiga toppar, till skillnad från mitt löshår från Rapunzel!
Låter asbra ju! Ska lätt beställa därifrån :)
_Hur_ i helvete lyckas folk få sitt löshår att matcha sitt egna hår? Helt omöjligt för mig ):
Se till att det är samma färg och helst samma kvalité innan man färgar bara o: Fast det är ju svårt, har märkt nu att mitt egna hår är aningen mörkare rosa än löshåret!
Mitt är i samma färg när det är nyfärgat, sen så fort man tvättar något av det så gåre åt helvete haha ): Och det finns inget löshår i min hårfärg. Köpte rapunzels mörkröda och färgade mitt egna i samma nyans, var superlikt i en vecka, sen var det kört. bläh. :(
jag får aldrig mina clip-ons att sitta
måste alltid fixa till dom
asså sätta fast klämmorna ännu bättre
och ibland blir jag alldeles röd i hårbotten på grund av det
så nån som har nåt bra tips på hur jag ska göra? :)
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet