Konstiga vanor/tvångstankar

Föregående
Till botten     Sista sidan
Nästa
Urugasm Tjej, 30 år

1 334 forumsinlägg

Skrivet:
1 maj 2010 kl. 21:36
Urugasm Tjej, 30 år

läsa innerhållsförteckningen på allt som hamnar i mina händer. Varesej jag ska äta det elr inte. blir arg annars. ganska lol faktiskt
men har man kontrollsbehov så har man

pickalurvig Tjej, 28 år

2 316 forumsinlägg

Skrivet:
1 maj 2010 kl. 21:40
pickalurvig Tjej, 28 år

Har ett starkt behov av musik... har jag inte musik på när jag sitter vid datan eller har tråkigt kan jag inte riktigt koncentrera mig på någonting.
Måste alltid gå upp antingen 3 timmar eller 30 minuter innan jag börjar skolan, vaknar jag typ 2 timmar innan jag börjar ligger jag kvar till det är 30 minuter kvar.
Måste alltid dubbelkolla så jag ställt klockan rätt innan jag somnar.
Ibland får jag för mig att någon i närheten läser mina tankar, så då tänker jag typ "Den som läser mina tankar ska dö!".
Måste alltid hålla i något annars blir jag nervös.
Måste alltid på toaletten innan jag åker någonstans, spelar ingen roll om det var 5 minuter sedan, alltid innan jag går ut genom dörren måste jag på toaletten, annars blir jag toanödig när jag låst dörren.

Ammie Tjej, 29 år

611 forumsinlägg

Skrivet:
1 maj 2010 kl. 21:40
Ammie Tjej, 29 år

När jag läser, och det till exempel står att personen får ett förvånat uttryck, måste jag alltid testa att göra som personen.
Stör läsningen och de runt mig :)

pingveplopp Tjej, 30 år

4 863 forumsinlägg

Skrivet:
1 maj 2010 kl. 21:40
pingveplopp Tjej, 30 år

Måste nudda någonting x antal gånger, måste gå i en linje, om jag går fel måste jag gå tillbaka och gå om. Om jag inte gör det måste jag kompensera med att hoppa eller blunda när jag går förbi det jag gjorde fel. Om jag skriver fel eller stavar fel så måste jag sudda ut 9 bokstäver tills jag skriver rätt eller stavar rätt. Jag får inte göra någonting som jag tycker är bra 1, 3 eller 4 gånger. Ibland inte 6 gånger heller. Bra saker måste jag göra minst 2, 5 eller 7 gånger. Ibland 8 med. (17 & 24 också.) Fast inte allt bra och dåligt.

Ja jag har så tråkigt så att jag skriver alla mina tvångstankar.

Och jag måste ta i trä, om det inte finns något trä i närheten så måste jag ta mig i pannan 20 gånger med varje hand. Eller några fingrar.
Jag får inte gå på A-brunnar, tror inte på att det betyder otur men det är ju en tvångstanke att jag inte får gå på dom. Och jag måste gå på K-brunnar.

Det var allt jag kan komma på atm.
Förutom att ibland får jag inte dra någonting så att det känns som
om det kommer under naglarna, då måste jag dra tillbaka.

HAHAHAHAHA gissa om man har tråkigt alltså.. ):
Ni ville veta.

Kottepalmis Kille, 26 år

355 forumsinlägg

Skrivet:
1 maj 2010 kl. 21:43
Kottepalmis Kille, 26 år

jag har alltid ina hörlure sladdar i munnen och naffsar på dom ifall jag lyssnar på musik?

Cathy Tjej, 29 år

2 391 forumsinlägg

Skrivet:
1 maj 2010 kl. 21:46
Cathy Tjej, 29 år

jag måste räkna mina steg typ 1 2 3 4 5 6 7 8 910 11 12 13 14 15 , 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 osv , finns de inte en sån sjukdom ?? :s

MEGALOMANI_ Tjej, 28 år

632 forumsinlägg

Skrivet:
1 maj 2010 kl. 21:46
MEGALOMANI_ Tjej, 28 år

om jag tillexempel rör på en liten del av mitt finger måste jag röra hela fingret för annars börjar jag frysa. det är la ganska jobbigt när jag skriver på datorn eftersom bara fingertopparna rör nånting då.
och så är det jobbigt i skolan när dom skriver på tavlan och sen ska sudda om dom missar en prick. Förut fick jag värsta dampet och behövde gå ut och göra massa konstiga saker men nu börjar det försvinna .
Ja, jag måste se/röra på hela grejer och sånt..

wiille Tjej, 31 år

1 176 forumsinlägg

Skrivet:
1 maj 2010 kl. 21:53
wiille Tjej, 31 år

några av mina kompisar har tvångstankar att checka hänglåset flera gånger innan de kan gå till nästa lektion
går tillbaka och , låste jag verkligen??!?!?!! får panik <3

om jag spelar ett online spel och man har 3 liv, och jag dör och har 2 liv kvar så spelar jag halvhjärtat
har jag ett liv kvar så dör jag medvetet för att börja om med 3 liv :@

vewi Tjej, 31 år

425 forumsinlägg

Skrivet:
1 maj 2010 kl. 21:54
vewi Tjej, 31 år

1, Om jag är ute och går så måste jag alltid börja med höger fot och sluta med vänster,
och sen ... hmm svårt att förklara.. var jag än går är allt uppdelat i delar.. jag får inte gå på sträck..
kan vara t.ex skugga, träd, stängsel, pinnar, osv, allt som inte är som något annat.. hmm.. eh fan va svårt det var att förklara..
t.ex om jag går på en sträcka så börjar jag med höger fot och sen kommer ett träd på sidan av mig, då måste jag sluta med
vänster fot innan trädet kommer, och när jag är på samma "linje" som trädet så börjar jag med höger efter det..
det är lite jobbigt, men kan fan inte sluta, har gjort det så länge jag kan minnas av mitt liv..
någon som fattade? XD

2, om jag slår med handen på mitt högra ben så måste jag slå på vänster med, och eftersom att jag började med att slå på höger måste jag börja med att slå på vänster en gång och det.. efter som att det högra fick börja med att börja måste vänster också få börja med att börja..
och det kan fortsätta så väldigt länge om jag inte slår jätte många gånger på båda benen samtidigt. Svårt att förklara.

3, när jag går på toa viker jag upp tröjan/linnet (eller vad det nu kan vara jag har på mig) upp över brösten så magen syns..
ingen aning om varför..

4, om jag äter chips, riskakor (och annat torrt med salt på) så måste jag slicka bort ALL salt innan jag äter det..

5, allt måste vara jämnt. om jag äter t.ex cheeseballs.. måste jag stoppa in två åt gången och ha dom i varsin kind..

jag är gjord av tvångs tankar </3
och massa mer.. någon som orkade läsa?

vewi Tjej, 31 år

425 forumsinlägg

Skrivet:
1 maj 2010 kl. 21:58
vewi Tjej, 31 år

juste.. måste stoppa in hänglås från höger sida..

och om jag är ute och går och råkar trampa hårdare med ena foten måste jag trampa lika hårdt med den andra

relocate Tjej, 28 år

139 forumsinlägg

Skrivet:
1 maj 2010 kl. 22:01
relocate Tjej, 28 år

Jag öppnar alltid skafferiet/kylskåpet flera gånger även fast jag vet att det inte finns något att äta, och sen MÅSTE jag alltid ha typ perfekt ordning på min iPod, med albumbilder och shit.

katotoka Tjej, 32 år

368 forumsinlägg

Skrivet:
1 maj 2010 kl. 22:04
katotoka Tjej, 32 år

Är det flera saker av någonting, precis vad som helst, så måste jag räkna det vart jag än går. Och jag räknar alltid saker 2&2 eller 3&3, tex 2,4,6 el. 3,6,9. Det blir jobbigt när det är många saker jag räknar ._.

vewi Tjej, 31 år

425 forumsinlägg

Skrivet:
1 maj 2010 kl. 22:06
vewi Tjej, 31 år

hah kom på en sak till, jag måste slå mig i pannan med mobilen när klockan är 00.00 , 11.11 , 12.12 , 13.13 osv.. :p

Cathy Tjej, 29 år

2 391 forumsinlägg

Skrivet:
1 maj 2010 kl. 22:10
Cathy Tjej, 29 år

Citat från vewi


hah kom på en sak till, jag måste slå mig i pannan med mobilen när klockan är 00.00 , 11.11 , 12.12 , 13.13 osv.. :p

hahah , i lold xD

vewi Tjej, 31 år

425 forumsinlägg

Skrivet:
1 maj 2010 kl. 22:12
vewi Tjej, 31 år

Citat från CATHY


Citat från vewi

hah kom på en sak till, jag måste slå mig i pannan med mobilen när klockan är 00.00 , 11.11 , 12.12 , 13.13 osv.. :p

hahah , i lold xD


det gör ont när man slåt för hårdt </3


Föregående
Till toppen     Sista sidan
Nästa

Du måste vara inloggad för att skriva i forumet