Kent
det där är det vackraste jag sett i mitt liv
B-sidan på nya sjuan är ju helt underbart vacker.
Kent är mysiga
Vad tycker ni om Mirage-videon?
Kent är underbara.
Kent is love, kent is life.
Tycker överlag Mirage är rätt tråkig. inb4 h8. (Svart snö tho)
Kent über alles och Tigerdrottningen är bra, men absolut inte deras bästa.
Citat från vilisce:
Tycker överlag Mirage är rätt tråkig. inb4 h8. (Svart snö tho)
Kent über alles och Tigerdrottningen är bra, men absolut inte deras bästa.
Du gör det alltså? Jag tycker nog Mirage är en av de bästa från Tigerdrottningen, den gifter sig med det lätta poppiga soundet så bra. Till skillnad från typ Allt har sin tid som fullständigt dödas av tunnheten... Den hade varit så sjukt bra med typ Röds maffighet.
Citat från NoAssArch:
Du gör det alltså? Jag tycker nog Mirage är en av de bästa från Tigerdrottningen, den gifter sig med det lätta poppiga soundet så bra. Till skillnad från typ Allt har sin tid som fullständigt dödas av tunnheten... Den hade varit så sjukt bra med typ Röds maffighet.[/i]
Mja, kan vara att jag föredrar lite äldre kent, Du och jag döden är för alltid favoriten! Framförallt är det texterna jag tänker mest på i deras låtar, men jag håller med om att Allt har sin tid är lite tunn som du uttrycker det.
Någon som vet var man kan köpa någon av dessa? Helst den till vänster.
Minns jag inte fel är det där samma påse, bara fram och baksidan av den. Vet inte var man kan få tag på dom längre, via kents hemsida kunde man hitta gammal merch förr vet jag.
hej jag hörde en låt på radio idag och rätt säker på att det var kent så nu lyssnar jag igenom alla deras album för att hitta låten. men asså :-)
lät som den skulle kunna vara från tillbaka till samtiden men det är den inte. påminner rätt mkt om elever och ksk hur jag fick dig att älska mig, ngn som har någon idé elr??? :-----)
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet