Kända Stockholmsprofiler (även andra städer)
den där som går runt i lagerkrans på huvudet, oftast shorts och en falgga med os-loggan från typ 2000 som en mantel. vet ni vem jag menar?
i malmö har vi en kort liten tant som har en fläta som står rakt upp på huvudet, verkligen som en pinne ut ur huvudet o:
hon drar runt på en väska och är allmän... gullig? :S
Kalle kanin, han sjunger på julsånger och skriker på folk medans han cyklar :)
vi har "Rosa Lennart" i ystad, han är verkligen moppe-kåt, han är runt 50 år och betalar 100 kr för att få gasa på moppen och 500 kr för att både sitta och gasa på den xD
Citat från SirPhilemon
Han som dansade på tunnelbanorna utan tröjja. Han hade shorts, hörlurar och skägg.
Har inte sett honom på ett par år though.
fittja tarzaaaaaaaaan. yea!
micke med bollen i vårby gård. föredetta fotbolls proffs tydligen, har en skruv lös.
glider omkring på sin cykel med vagn, feta högtalare och spelar högmusik och är allmänt asdryg som person.
vi har ölburksmannen i härryda >:D han går runt o pantar burkar och röker fimpar från marken :< sen gav han mig 100 spänn och en chokladkaka en gång <3
I vaxholm finns "Sne-Rickard", han brukar jogga runt centrum. Han kallas så eftersom hans huvud hela tiden är riktat snett uppåt >:
Ibland står han inne på bageriet, samt pratar med allt och alla, flörtar med tjejer bl.a. Han kallade mina kompisar för "sina tuffing-muffins".
Vi har tolvkronorsmannen i Horby, han ber om tolv kronor till bussen till Malmö för att hälsa på sin sjuka mormor där. "Aaaaah precis".
Guldtian i Örebro då också har jag hört/sett.
Citat från SNOPPCORE
micke med bollen i vårby gård. föredetta fotbolls proffs tydligen, har en skruv lös.
glider omkring på sin cykel med vagn, feta högtalare och spelar högmusik och är allmänt asdryg som person.
Hahaha han som drack öl och spelade boll på plattan i somras? Asful keps och bergsprängare
I nacka finns det en snubbe som kallas för "Värmdö-Robban" Han går alltid runt i djurgårdsmössa och djurgårdshalsduk.
Han brukar komma till vår skola och bete sig som han hade en skruv lös. Det har han antagligen. :D
I örebro är det Enis, en retarded bosnier som går runt på alla bussar och dansar hela tiden : D
anteen tanten <3
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet