KAFFE!
b1tches; Vet inte, du verkar göra det hela tiden! Ja tack, bjuder du? :D
KAFFE<3
b1tches; Gör jag ju inte alls det, det var du som sa att du var dålig på att brygga ;O
Citat från b1tches
Sork: Bra sagt, du är min hjälte hela natten nu, trots att det inte gick att blockera petermeter6 ._.
Avfall: Förlåt, jag hade mer än gärna bjudit dig på kaffe som kompensation, men du bara whinar ju på mitt kaffebryggande så! ;O
woho, då förväntar jag mig att du är min hjälte och gör mig sällskap hela natten, så go go, börja brygg kaffe.
Men snälla bibliotikarien, lite bättre svar måste du väl ha kommit på?
b1tches; PFF, nu ska vi inte bli kinkiga här! Bjuder du mig på kaffe tar jag emot det med stor ära, du har trots allt kaffeskills! Och besides så brukar jag alltid ge annat kaffe en chans!
Så, nu tycker jag vi slutar whina! Vi måste få kaffe.
b1tches: okej då, hjältinna :( finns bara ett sätt att lära sig på, börja brygg i mängder =)
b1tches: Ta med dig en sjukt lång förlängningssladd. Så kan du ha kaffet varmt fastän du springer!
b1tches: Då kan du ju verkligen inte springa. Låter som om du just nu vrider dig i sängen och sträcker handen mot kaffekoppen och bara stönar. "Mööö..."
Det är synd om dig. hade bryggt becksvart kaffe till dig om jag kunnat!
gott
b1tches: Nej jag vet! Jag är trött, då blir det så! Antingen sur och jävlig eller glad och dum. Dum-di-dum.
Fallout tråden? Ja det var riktigt drygt av dig. :D Inte jättepositivt, men det går över. Förhoppningsvis?
Det är typ morgon när jag kommer fram till Malmö så tyvärr! Men ska inom Malmö imorrn, kan ta en sväng via dig och koka en kanna!
man blir ruskigt sugen på kaffe varje gång man läser den här tråden, kan inte vara bra det =P
Du får hinka i dig helt enkelt, Sork. :)
Då måste jag ju, resa på mig, springa ner i massa trappor, hoppa in i trucken, köra ca 200 meter, tveksamt om det är värt det så ofta =P
Säger bara en sak; Ta med dig en kaffekokare. :D
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet