Jeansvästar och patcher
Citat från Vipera
Citat från DorothyStratten
Inte för att skryta men jag har Lenin på min kuk.
Knulla lik?
Varje dag.
ni är alla rätt lame
Påbörjat en för nån vecka sen. Inte mycket att skryta med än så länge men det kommer. Slänger upp bilder när jag tycker den är värd att visa upp.
Har i alla fall än så länge en backpatch med Arckanum, och ett par mindre med: Marduk, Burzum, Darkthrone, Bathory, Venom, Mayhem, Dissection(De obligatoriska banden med andra ord) Sigrblot, King Diamond, Nunslaughter, Ophthalamia, Nyktalgia, Absurd och Luror.
Är på väg två ryggstrippar med Thorr's Hammer och In the Woods. Samt fyra mindre med: Amesouers, Tulus, Merrimack och Thy Light.
Nån som vet vad som hänt med all hail hell?
lite överdrivet?
Aldrig varit så glad åt när det ser ut som att hela västen är gjort av patcher.
Ser så plottrigt och slarvigt ut.
Så jävla sant. Dock tycker jag att västen var ganska ful, gillar mest svartvita patchar.[/i]
Samma här. I alla fall inte fler än tre färger på den. Brukar bli så fult när man försöker brodera in hela skivomslag.
Tex:

Syns fan knappt vad det föreställer.
Exakt. Ser bara helt fel ut.
Förövrigt har jag fixat min helnitade väst snart. Runt 2000tusen på den. Ska fixa hem lite broderade patchar och fixa jeansvästen också.
2000tusen? Satan i helvete vad nitar...
Tog bara en eftermiddag att få färdig förstår jag.
Sammanlagt har det tagit runt fyra veckor. Men hur aktiv jag har varit är en helt annan fråga.
Ska börja på en jeansjacka snart. Vet inte vad jag ska göra med min väst..
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet