Hur mötte du din kärlek?
nice, hit me up.
I en påse, det var ett rosa litet piller.
"Möttes" på Kamrat O.o.. och träffades kort därefter
Största creep sidan man kan tänka sig förövrigt , men hade väl tur :3
Min pojkvän och jag träffades på Harry B James i Stockholm.
Var där med några kompisar och drack som ett svin, kollar mot ingången och där står han (Min pojkvän), tänker att honom måste jag ragga på innan kvällen är slut.
Visade sig att han var där med en gammal klasskompis till mig, hon vingmanade mig och vips följde jag med Zebastian hem. Stannade hela helgen.
En vecka senare blev vi ett par :P
via en gemensam kompis, god bless
EC :s
Jag träffade honom när jag var ihop med någon annan, och jag var en hemsk person som blev kär i honom. Men det blev jag. Vi var båda kära i varandra...men jag var fortfarande kär i min dåvarande, så det tog ett tag innan jag vågade klippa trådarna med min dåvarande. Jag önskar dock att jag väntat ett tag innan jag började hålla på med min pojkvän, eftersom jag var sårbar och förvirrad. Vi firar snart vår ettårs dag
Tinder hahaha
en fest, och sen en fest efter det så dansade vi och kysstes ute på taket
Krogen haha
Det är tråkigt att se hur alla fortfarande lever kvar i 2000 talets början då vi tyckte det var tabu att träffa folk från internet. Sorglig ton i den här emocore gruppen där folk bara bemöter det som att det var en dålig grej :/ att träffa folk på internet e ofta bättre än att träffa dom irl av många anledningar.
tror d blir 1 varning på det. tänk på att hålla en god ton och följa emocorefamiljens rytm.
Citat från Lifestalker:
I en påse, det var ett rosa litet piller.
Men du får inte prata om sånt därna i den här tråden Lifestalker :/
tinder lol
Följde honom på tumblr i flera år, samtidigt följde vi varandra på insta i något år och till slut hittade vi varandra på tinder och kände igen varandra och nu e vi LOVERS
via kaninhoppning var rädd för henne först, men gick över så nu slåss vi varje dag
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet