Hur mötte du din kärlek?

Föregående
Till botten     Sista sidan
Nästa
ChelseaSmilex Tjej, 31 år

112 forumsinlägg

Skrivet:
24 oktober 2011 kl. 23:27
ChelseaSmilex Tjej, 31 år

Hade kollat in han på bussen i ett år typ.
sen helt random kommer han fram till mig på stan och säger hej, det var så allt började.
Men vi är inte ihop, har aldrig varit, men han är min kärlek.

VINYL Tjej, 29 år

296 forumsinlägg

Skrivet:
24 oktober 2011 kl. 23:30
VINYL Tjej, 29 år

jag har mött min kärlek. nu gäller det bara att gö han min.

Evenstar 31 år

421 forumsinlägg

Skrivet:
6 maj 2012 kl. 14:13
Evenstar 31 år

Well, man kan säga att vi gick i samma skola. Han gick dock i gymnasiet och jag i 9an men byggnaderna sitter ihop och man delar ibland klassrum osv. Brukade se honom (dock inte alltför ofta) och var nog lite smygintresserad. Sen kommer den mäktiga dagen då jag var inne på... håll i hatten... EC! Stöter plötsligt på någon användare som jag tycker mig känna igen ordentligt mycket och av en impuls skriver jag det till honom. Det visade sig att det faktiskt var han! Det tog dock ca 3 år innan vi insåg hur mycket vi faktiskt tycker om varandra och jag släppte väl intresset när vi umgicks mer som vänner. Att det tog så lång tid beror väl på att vi hade massa andra människor inne i bllden och tyvärr fick han stå ut med mitt prat om hur "idiotisk och elak min pojkvän är" för det var den där snubben verkligen.

Har dock (som sagt) lyckats slita mig loss och insett vem som faktiskt gör mig sådär fånigt lycklig och glad.

Nu fick ni en alldeles för lång text att läsa ^^

SeiKun Kille, 30 år

941 forumsinlägg

Skrivet:
6 maj 2012 kl. 14:57
SeiKun Kille, 30 år

Har ingen nu.

Men på "FaceBook." Ångrar att jag svarade...

Roughton Kille, 30 år

179 forumsinlägg

Skrivet:
6 maj 2012 kl. 14:58
Roughton Kille, 30 år

Hon satt fast på min arm.

autisticwhitekid Kille, 29 år

på youjizz.com

hehellinor Tjej, 34 år

605 forumsinlägg

Skrivet:
6 maj 2012 kl. 15:01
hehellinor Tjej, 34 år

hade intimt umgänge med hans bror.

VERKLiGEN Tjej, 32 år

8 039 forumsinlägg

Skrivet:
6 maj 2012 kl. 15:05
VERKLiGEN Tjej, 32 år

Vet att det var fyra år sen, men kommer inte ihåg hur.
Träffade honom nu under valborg i Uppsala, men vi är inte tillsammans då han har brud.

minnesarkivet Tjej, 28 år

EC. Hur värt som helst.

Slendy Tjej, 32 år

36 forumsinlägg

Skrivet:
6 maj 2012 kl. 15:11
Slendy Tjej, 32 år

vi har en gemensam vän som gjorde att vi typ började snacka xD
han skrev en smått random spydig kommentar på en av mina bilder på bdb, och så snackade vi ett tag... och så slutade vi att prata ett tag och sen helt random så började vi snacka med varandra igen.

och så efter ett tag så fick vi varandras nummer och började prata jätte mycket, och så började vi att träffas irl. i och med att vi snackade sjukt mkt och att vi träffades så började båda få känslor.
det tog säkert 1 månad efter att både egentligen visste att känslorna fanns där innan någon av oss vågade kyssa varandra. och efter första kyssen så kände båda att det kändes rätt och så blev vi tsm och är det än idag :D om 11 dagar så har vi 11 månader tsm och kan inte vara mer lycklig än vad jag är nu :)

kanske inte ngt extra ordinärt men de va så de blev :)

quinephelis 31 år

2 955 forumsinlägg

Skrivet:
6 maj 2012 kl. 15:13
quinephelis 31 år

Vet inte varför, men tycker detta var en fett gullig tråd.

Hur som helst så ah. Jag är inte tillsammans med någon, men jag är på g med en kille. Det började för cirka ett och ett halvt år sedan - jag började ettan i gymnasiet, och någon dag in i första veckan så var det en ny kille som skulle börja i min klass. Det var nog lite kärlek vid första ögonkastet, typ. För kär blev jag, jävlar anamma. Tyvärr var det inte besvarat på den tiden, för i hans ögon var jag nog bara "Emmas galna kompis."'

Hur som helst så drog denna Emma ganska nyligen till Skåne. Hon bad alla sina vänner att dra åt helvete, basically. Så kvar stod jag och denne lille pojkvasker som jag en gång varit så kär i. Jag var inte det längre, men ja. VI började umgås mer och mer, och så en dag när vi sitter på stan och fikar så bekänner han att han är kär i mig. Haha, shit. Vi som var bästa vänner då, liksom. Att gå från bästa vänner till något annat är jävligt svårt, speciellt när det är två ganska osäkra personer. Osäkra i kärlek.

Så läget är så simpelt att vi bara är på g nu. Jag håller på att bli kär på riktigt, och han är kär i mig. I mig, av alla jävla människor. Galet.
Otålig som man är så tycker jag att det går förjäääävla segt, men jag tror att det kan vara bra. Riktigt bra. Är pirrig för första gången på fleraår.

Så vi får väl helt enkelt se vad som händer. Det är läskigt och jag är livrädd men shit, vad spännande det är.

Revan Kille, 32 år

10 584 forumsinlägg

Skrivet:
6 maj 2012 kl. 15:16
Revan Kille, 32 år

EC, simple as that.
Dock så har jag bestämt mig för att om förhållandet skulle ta slut så ska jag leta annanstans.

nom Kille, 33 år

1 235 forumsinlägg

Skrivet:
6 maj 2012 kl. 15:18
nom Kille, 33 år

Genom ec prata vi och sen möttes vi på en likenpark konsert. Efter det blev vi ihop<3

AngelOnAcid Tjej, 32 år

81 forumsinlägg

Skrivet:
14 maj 2012 kl. 11:28
AngelOnAcid Tjej, 32 år

Sista personen jag var tillsamans med mötte jag på en fest

June Tjej, 33 år

899 forumsinlägg

Skrivet:
14 maj 2012 kl. 11:29
June Tjej, 33 år

Vi träffades på Shuffling.se träffar i Stockholm.


Föregående
Till toppen     Sista sidan
Nästa

Du måste vara inloggad för att skriva i forumet