Hur länge klarar du vara ifrån din partner?
Citat från Tripplesix
Efter som att vi bor en bit bort ifrån varandra kan det dröja mellan 2 veckor och 3 månader, beror på hur mycket pengar vi har till det!
Älskar verkligen honom och jag vet att det blir värt den väntan! Men always joined by heart...
Som Tripplesix sa mer eller mindre, det tar lång tid ibland innan vi ses :/
Men det är alltid värt väntan!
Vi ska vara ifrån varandra i fem veckor nu eftersom jag ska ha praktik i Falun. Det kommer vara väldigt jobbigt eftersom vi har bott tillsammans i 2,5 år. Vi har väl varit ifrån varandra lika länge förut, men det är väldigt jobbigt.
Brukar klara en vecka utan någon enorm saknad om vi pratar på skype och så, men sen blir det bara jobbigt.
En dag, sen får jag ångest.
Med tanke på att jag bodde i Sverige och han i England så var vi ifrån varandra 2-5 månader ibland, och det fungerade väll sådär.
Självklart var det jobbigt, men det var så värt väntan att sen få se varandra igen.
Nu har jag flyttat till England och bor med honom och tycker att det är jobbigt bara när han jobbar/är i skolan, men det är nog en vanesak speciellt efter tiden med distans. Det enda som är tokjobbigt nu är att han studerar turism och åker utomlands då och då, vilket betyder att jag är ensam när jag ska sova, och det tar tid innan jag blir van vid det haha. :)
Jag kan dock lova att om det någonsin skulle ta slut mellan oss, skulle jag aldrig i livet testa på att ha distans förhållande igen, speciellt inte mellan olika länder! Det är hemskt!
Ja, inte en hel natt iallafall! Sambos for lajf.
Typ, ett halvår? Eller asso så länge som det behövs.
Vet inte.
Ett långt tag.
mitt xbox?
eller va
Hur länge som helst, har aldrig haft en "partner"
Vem är min partner?
hmm typ ett par timmar, vi är som tvillingar haha
Inte så länge. Ungefär en vecka.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet