Hur "hittade" du din bästa kompis?
hon skrev till mig här på ec :)
Två hittade jag i lekparken för 11 år sedan, en hittade jag för ca 13 år sedan eller vad det nu blir första dagen i skolan, fast just nu har vi inte mkt kontakt kvar. Men ja, ofta är det väl skolan eller gemensamma bekantskaper osv :)
Min bästa vän är min pojkvän, och honom träffade jag på ec, haha.
Har väl inte percis någon om jag skulle tänka efter. Kompisar kommer och går tyvärr. Whatever ingen big deal iguess.. =/
Han var tillsammans med min dåvarande bästavän, han dumpade henne och vi sa upp kontakten med henne och blev bästavänner istället.
Fett värt.
jag blev tillsammans med honom
Vi träffades när jag var ungefär 2 och hon 3 år, vi bodde nästan granne med varandra och gick på dagis tillsammans.
Sedan dess har vi varit bästa vänner. Nu är jag 19 och hon 20 :)
Hon låg där på gatan och skräpade.
Vi gick i samma klass hela låg- & mellanstadiet!
Träffade henne på en pub i Malmö i april förra året tror jag att det var. Vi sa inte ett ord till varandra den kvällen, men vi hånglade, sen blev vi vänner på facebook. Och så fick vi reda på att vi bodde typ 50 meter ifrån varandra. MEANT TO BE
på loppis...?
Har två.
Den ena är min förra bästis lillasyster som jag blev vän med tack vare en annan vän.
Den andra träffade jag först via ec, sedan började vi prata "på riktigt" via bilddagboken.
Skolan.
har aldrig haft en riktigt ''bästis''
eller ah, har ju min pojkvän, vi träffades på skype haha
Han började i min klass
Bästa vän 1: Fotboll
Bästa vän 2: Samma klass i 4an. och uppåt
Bästa vän 3: En tidningsannons som sökte en gitarrist.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet