Hur "hittade" du din bästa kompis?
Har inte direkt en bästa vän, men alla mina vänner har jag träffat genom skolan. Den närmsta träffade jag när jag gick i tvåan, han varit bästa vänner till och från sen dess ^^
Gymnasiet :)
När jag försvarade henne i ett bråk. Alla var på henne, så vi började vara med henne.
Fel av mig, hon är en falsk jävla idiot.
Under en sten.
våra föräldrar har varit vänner sen dom var yngre.
Men han är inte bara en bästa vän, mer som en bror liksom.
Sandra!
Vi gick på samma dagis tillsammans, Men när jag började i 6'an börja vi prata på msn och beslöt för att träffas.
Då fick vi reda på att vi gått på dagis tsm haha :D
Hon råkade ta min jacka istället för sin på gympan och knackade sen på hemma hos mej och lämnade tillbaka den. Efter det började hon prata med mej på skolan och då lärde jag känna hennes närmsta kompis också. Vilket gjorde att vi tre blev bästa kompisar c:
han flyttade till lägenheten bredvid mig när jag va 6 och han 5 och ett halvt ^^ typ sen dess har vi varit vänner ^^ vet dock inte om jag kan kalla han bästa vän men verkar så ^^ fast har en till som jag träffade pga han via xbox live och började träffa han i stockholm då och då ^^
Hon födde mig. Jag kallar henne för min mamma.
Känt henne sen dagis
Jag och min bästa kompis nagge träffades första gången när jag började i hennes klass i femman. I början umgicks jag inte med henne egentligen, hon var ganska blyg men sjukt snäll. (: Efter ett tag hade vi övernattning med klassen ute på landet, vid en sjö. :D Samma kväll bjöd hon mig på en festis med apelsinsmak, det var så allt började :D Haha. Tackar gud varje dag för den där jävla festisen, haha :D
Vår relation är tipptopp, enligt mig själv, och henne vad jag vet xd
Vi snackar om varenda liten sak. Då menar jag verkligen varenda :D Vi blir ju irriterade på varandra från och till för att vi båda är relativt envisa, men det betyder ingenting för oss riktigt :)
Har aldrig nånsin tvivlat på min kärlek till henne. Aldrig. Vi är så olika men ändå lika, jävligt bra balans :D Våra stjärntecken passar tydligen fett bra ihop. :7 Är så sjukt glad att hon finns. Allt som jag inte redan har gjort med henne kommer jag att göra, vi har värsta framtidsplanerna.
Ifall vi nånsin skulle separeras skulle mitt liv vara över, punkt slut.
Orkar inte du så orkar jag för oss båda. <3 Älskar dig.
Jag träffade min absoluta bästavän Snovit666 via min kusin Niki. Jag är tacksam varje dag för att jag har henne som bästavän, vi kan prata om ALLT med varandra, verkligen ALLT, finns inget vi inte kan prata om. Vi har alltid samma åsikter om allt, vi tycker alltid likadant, det känns skönt att han en sån person. Vi har också samma humor vilket är skönt.
Vi började samma klass i 6:an. I början pratade vi knappt men efter att jag hade blivit trött på några andra tjejer så började vi prata lite och jag tyckte att hon skulle läsa min favoritbok, efter att hon hade börjat läsa läste både jag och hon resten av böckerna i serien och medans vi pratade skitmycket, tillslut blev vi bästa vänner i 7:an ^.^
1.
Han tyckte jag va snygg,
Vi strulade lite,
Vart bästa vänner.
2. Kännt henne sen sjuan, det första jag sa till henne var
"snygg lampa."
vi delar väl mer eller mindre varenda ögonblick tillsammans.
3. Hon och jag hatade varandra sjuan och åttan.
verkligen hatade varandra, dock hade vi aldrig sagt ett ord till varan förns i början av nian och det visade sig att hon var sjukt skön.
Sen dess har vi väl mer eller mindre alltid umgåtts.
4. Han har liksom alltid vart där fast inte nära.
Dagiskompis och går på samma b-språk. Samma humor och är helt tokiga, vi gör alltid bus !
Världens bästa och finaste männikor som är mina. <3
Well, träffade henne @ Siesta -10 första gången, Men vi stod enbart och dansade till något band lite tillsammans då vi hade gemensamma vänner som talade med varann, men vi pratade icke direkt.
Sedan så sågs vi ett par gånger på festivaler och dylikt, men vi var icke direkt vänner, ehe.
Sedan i November -10 så följde jag med en kompis som följde med en kompis på hennes födelsedagsfest, haha.
Vi blev råpackade och badade tillsammans och hade matkrig och rullade i snöhögar.
Nu har vi på ett och ett halvt år redan hunnit vara rumskamrater och kommit varandra närmre än någon jag någonsin känt.
Hon är min livskamrat, fröken Nona.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet