Hur får en till grått hår?
Hur får en till grått hår?
Japp, så hur går det till egentligen? Har hört att en kan blanda i några droppar svart hårfärg i en vanlig gråtonig hårfärg, men mer än det? Några tips på superbra hårfärger?
jag blekte det så ljust jag kunde sen använde jag mig bara av silvershampo och lät det sitta i längre och voila, grått hår!
Håret blir så jävla slitet av silverschampoo, det är den. Annars är det ett bra tips!
Asså! Vad har du för silverschampoo och balsam/inpackning? Använde inte silverschampoo på tre hårtvättar och det var märkbart bättre kvalité.
Jag tycker inte det sliter heller ;o
Jag använde i alla fall FUDGE märke. Tror den heter FUDGE violet toner.
Sjukt dryg och den behöver man inte använda så ofta för den innehåller mer lila pigment än "vanliga" silvershampon :)
edit:
finns att beställa på lyko:
http://www.lyko.se/fudge/fudge-clean-blonde-shampoo-300ml?utm_source=pricerunner&utm_medium=cpc&utm_campaign=Harvard_-_Shampoo#tab=more-about-product
brukar tycka att silvershampoo inte gör någon skillnad någonsin???
d ba vänta några år
Provade först direction men funkade inte så provade köpa grå hårfärg på dollarstore, luktar sjukt mycket kemikalier men gav vad det utlovade.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet