Hata poliser = Omoget beteende?
Nej polisen är ju ganska kassa !! ! ! ! XD
Citat från Controversy
Det hade varit kaos om polisen inte hade ingripit.
lol whatever you say boss
Citat från u_suck_tbh
Citat från Controversy
Det hade varit kaos om polisen inte hade ingripit.
lol whatever you say boss
VA
DIN JEVLA ANARKIST
VILL DU BLI VÅLDTAGEN
Det är nästan alltid poliser som orsakar kaos.
Inte för att vara den som är den, man har hänt flera gånger att poliser ingripit och bara skapat totalt kaos för värdsliga saker (på t.ex. hockeymatcher, fotbollsderbyn osv). Aldrig varit med om något positivt med poliser.
Har t.o.m. blivit muddrad och förhörd av två civilpoliser som frågade ut mig helt och hållet i nästan en timme bara för att jag hade en ryggsäck och såg ut som en "cannabismissbrukare".
Ja det är det, å folk som tatuerar in a.c.a.b
Ugh pinsamt.
No comments..
| |
| |
\/

Poliser är bra skit. Men inte alla! Har varit med om poliser som betett sig som as och som har varit fruktansvärt ignoranta. Det växlar ju från polis till polis. Person till person!
ja
Det beror väl på av vilken anledning man hatar polisen.
Skulle man ogilla poliser på grund av att man behandlats felaktigt av dessa och helt enkelt bara sett en dålig sida av polisen så är det väl förståeligt. Däremot handlar det väl om generalisering i sånna fall, man antar att eftersom att ett par poliser var dumma så är alla det.
Om det däremot är så att man hatar polisen för att man satt och drack fulsprit mitt inne i stan en kväll och polisen hällde ut allt kan man gå och hänga sig. Då är det man själv som gjort fel.
Personligen skulle jag säga att frågeställningen som ställs i rubriken är en utav en tvådelad fråga.
Där talas det om personers känslor gentemot poliser.
Deras känslor gentemot polisen är nödvändigtvis inte samma sak. Men den slutsatsen tycker jag man ser folk dra här då och då, vilket är tråkigt.
Det hade varit intressantare om den ursprungliga frågeställningen varit tvådelad:
Vad tycker du om poliser?
Vad tycker du om polisen?
aa, litte efterblivet äre allt.
Många minderåriga säger så bara för att dom vill supa ifred.
Nu har detta hatande gått så långt att småglin börjat hata polisen efter att dom lyssnat nån skitlåt av kartellen xD
Citat från Sprutandeankan
Nu har detta hatande gått så långt att småglin börjat hata polisen efter att dom lyssnat nån skitlåt av kartellen xD
Lyssnar inte kids på Emilush längre?
hela landskrona hatar polisen var tung
åh så pinsam
Håller med!
Varje gång jag hört någon som hamnat på fel sida med polisen så är det någon som förtjänat det :P ..Men det finns ju idioter i yrket också som begår fel. Men den här kulturen att man ska trotsa, utmana, hata snutäään som man inte ens träffat det är bara löjligt.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet