Hästsport
Du får gärna vara smutsig och lerig, Ellen. Rawr.
HAHA, så jävla söt. Öronen <3
Citat från bebo
Vart på benet sitter såret? Fello hade det på sig i hagen och jag lindade över kotan, men det går sönder enkelt om han skulle fastna i något. Sen får man ju ta hänsyn till underlaget. Är det extremt lerigt och såret sitter långt ner så är det ju lätt att bandaget sugs fast och ramlar av. Men så länge inte såret är öppet så skulle jag bara tvätta rent och hålla det luftigt. Jobbigt såhär års bara, smuts och lera överallt :@
Såg bättre ut idag, bushäst som måsta busa med hagkompisarna :(
1500 för EN lokaltävling </3
4,9, så bra gick de!
Fick bara 3,5 för galoppen, fick 5,0 för trav, 5,5 för skritt och 5,5 för tölten!
Gick ändå asbra, min söta lilla häst <3
^Kul :D
Stör mig på dressyrdomare. Jag fick samma procent som feta fula kallblod som inte gick i form och som reds av människor som inte kunde sitta ner, förstår inte vad domaren var ute efter om hon ger exakt alla utom en samma procent när det var slående skillnad mellan alla ekipage i startfältet. Åh vad irriterande!
^Verkar som att många dressyrdomare älskar grova, feta hästar.
Lovar att dressyrdomare är ett eget släkte. Varit med och skrivit en del på tävlingar hemma osv, typ alla jag skrivit med är asvirriga och.. väldigt speciella, haha.
Alltså denna kvinnan vi hade igår var extremt låg.. Jag kan säga direkt utan att låta för snobbig att Naiomi var grymt mycket finare än de flesta hästarna där och visst att hon får taktfel i traven ibland och blir lite spänd i mellantraven så ska hon ha mer än 55% i en LB.. Hennes galopp är ju helt fantastiskt och där var hon så himla fin. Särskilt när hästar som knappt travar och inte går i form får samma procent, blää vilket skitkärring.
Fick du bara 55? :o :o :o
Vafan, då är det ju jävligt dåligt >.< Då kollar ju tanten inte ens.
Åhå, vann du?!
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet


