Häng(byxor)
Folk verkar tycka att det är snyggt att se ut som om man har skitit på sig.
Kalla mig gammalmodig, men jag tycker att det är fult.
Byxor ska vara lite över midjan med skjortjäveln instoppad. Lär er lite klass, emos
Lite häng har jag väl, men jag har ofta så stora t-shirts att det inte syns så mycket. Har det mest för att jag tycker att det är bekvämt + att jag älskar förstora byxor (dock så har jag ju skärp på mig)
Jag tycker det är sjukt obehagligt att inte ha häng (man behöver inte ha extremt häng, men lite)
Tycker lagom är ganska snyggt om man tänker stil vis, men har det mest för jag tycker det är lite skönare xD typ någon cm eller så
killar ska ha häng :)
lite häng e skönt
Citat från Splitterkorv
Byxor ska vara lite över midjan med skjortjäveln instoppad. Lär er lite klass, emos
--------------------------------------------------------------------------
ÅH HATAR när fjortiskillar har omg mkt häng och för korta tröjor ):
jag vill inte se era kalsipper ): ) :
Jag har lite häng men har dock lite längre tröjor så det syns inte. Stora/långa tröjor är sjukt snyggt!
Killarna i min klass har sjuuuuukt stora byxor.
När dom springer tappar dom byxorna, hela tiden. Så man är van vid att se en rumpa eller två per dag.
Önskar dom kunde köpa jeans som faktiskt satt.
Så länge inte byxorna sitter över naveln och vid knäna så är jag nöjd.
tycker de e snyggt
Jag drog ner byxorna på min brorsa förut bara för att det var så irriterande och fult. Brukade passa på då hans töntiga vänner var på besök. Mohahaha.
Nu har han slutat med häng. ;)
Tycker det är förfärligt fult. Dock kanske inte byxorna ska vara uppdragna allt för långt, lagom är bäst men verkligen inte mycket häng - usch!
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet