Hänga på plattan?
Sist jag var i Stockholm var jag 7 år.
Då visste jag knappt att det fanns ''annorlunda'' ppl.
det är rättså tråkigt på plattan, men jag är där för att träffa kompisar och alla vet vart plattan ligger.
det är kul att titta på folks hår där :)
plattan är bästa mötesplatsen <3
Jag kan inte direkt säga att jag har hängt på plattan, jag har gått förbi några gånger, men jag har aldrig stannat på själva plattan.
Känns, onödigt.
Det blir tråkigare och tråkigare för varje gång.
har aldrig varit på plattan HÄHÄ!
Aldrig
Plattan = emotrappan fast en... platta? lol
hängt där i över ett år...
Jag satt där någon gång med en kompis som fick åka med mig till Sverige, så vi satt där och pratade på halvtaskig engelska (från hennes sida) och halvtaskig tyska (från mig då).
Hur i helvete alla kunde stämpla min kompis som EMO fattar jag inte... Med tanke på hur väldigt O-EMO hon såg ut.
Det är mysigt att sitta där ett tag och babbla med sina vänner och bara se hur hela Stockholm passerar en, för övrigt var det inte så kul.
Nej, plattan (emoplattan som vissa säger) var inget för mig, men den är säkert mysig för dom flesta :)
haha öh jag hängde där mkt förra året och så. Men har slutat, det är så tråkigt där, finns ingenting och göra. Och dem man brukade hänga med hänger knappt där längre heller så.
dem enda gångerna nu förtiden jag är där är om någon jag känner vill att jag ska komma dit. Annars är plattan inget ställe jag är på nu längre.
Det är tråkigt. Bättre att gå i affärer imo.
Tro det eller ej, men jag har inte suttit där och "hängt". Inte ens velat det^^
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet