Första barnförbjudna filmen du såg?
Hej på er, en till tråd att snacka nostalgi i, vilken var det för eran del helt enkelt och vad gjorde den för intryck på er? För min del var det nog den här filmen, tror jag var 5 när jag hittade den inspelad hemma:
Vill minnas att den var rätt obehaglig men ändå grejade jag att se hela för jag kommer ihåg hur den slutar än idag, om inte den var min första så var det väl nån James Bond film antar jag och det var en jäkla cool upplevelse allt!
Så, let´s get nostalgic!
Kollade på Mumien och Matrix när andra snorungarna kollade på Mumin, antar att jag får tacka mina kära brorsor för det. Förstod inte mycket av Matrix då bara.
säkert nån jenna jamesson film om du förstår va ja menar ;)))))))))
elleR?
"häcken full"
Kommer inte ihåg just nu, men brukar inte heller bli särskilt påverkad av filmer.
The shining när jag var runt 5 år. Någon American pie när jag var runt 7. Vad ska jag säga, jag har äldre syskon :)
Natural Born Killers, sedan dess har jag velat käka syra och döda folk. Jag gillar inte skallerormar heller.
Jurassic park eller något, haha. Enda jag minns.
alien :c
När lammen tystnar. Men kommer ihåg att jag inte fattade så mycket.
Onda dockan tror jag.
Var iaf 4 och envisades med att se den.
Slutade ju med att jag slängde alla mina dockor efter den filmen. :I
Kom över min trauma för Chucky för bara några år sen hahahha
Citat från carizor
Citat från Caedere

fyfan jag fick men för livet..
Då är vi 2.. Fy fan för min tvillingbror..
Scream när jag var kanske 5-6. En äldre syssling lurade mig och sa att vi skulle kolla på en rolig film. Tyckte inte den var speciellt rolig då.
Typ Scream, haha. Minns att jag var strängt förbjuden att kolla på den innan jag gick in och gjorde det i min brors rum :D
Haha Mumien och Jurassic Park är ju från 11 år. Fast JP var fortfarande läskig då.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet