Förlorat din superbästis?
Mja. Den personen jag haft närmst under hela mitt liv förmodligen, utom min mamma. Jag behövde henne för ett år sen. Hennes reaktion på det var att ignorera mig i 3/4 av det senaste året. Hon ville inte hjälpa mig för hon ville inte blandas med mina problem, när allt jag egentligen behövde var att veta att hon var där, och dessutom ser jag inte hur hon möjligtvis hade blandas...
Nu tror hon att vi är besssstt friends igen, och jag vill inte berätta att hon numera är som vilken bekant som helst för mig =)
Haha, "superbästis". Söten då.
Jag "förlorade" nyligen en vän som jag känt sedan första dagen på dagis och som har varit min absolut närmaste vän.
Atm så stör jag mig mest på den hon har blivit och jag tror att hon känner likadant för mig.
Det suger men jag antar att vi båda har förändrats, sånt händer och behöver inte vara något dåligt.
Jag kan ju inte hänga med samma kottar hela livet.
jag förlorade min bästis som jag hade känt i 8 år, sen när jag började lyssna på annan musik och klä mig annorlunda så totaldissade hon mig för det.
det va det värsta som har hänt mig.
Det var ju inte bra DayZ :(
Ja, det har jag. Vi hade varit bästisar från när vi var riktigt små, vi bodde grannar. När jag började bli psykiskt sjuk så gled vi ifrån varandra, nu så har vi ingen kontakt alls. Jag saknar henne.
Nej, jag ser det mer som att hon förlorade mig.
Min bästa vän under flera år gav mig en kärleksförklaring. Jag såg inget problem med det i början men han blev mer och mer depp efter att jag skaffat pojkvän ect och bestämde sig för att han mådde mycket bättre om han inte hade mig i sin närhet... Vilket gjorde att vi har knappt pratat sen dess :/
haha ofta man rangordnar sina vänner.
Den första riktiga vän jag hade. Började festa en massa, bytte umgänge till folk jag inte gillade (och som inte gillade mig). :/ Våra liv gick inte ihop längre.
Saknar henne fortfarande ibland, dock känns det i efterhand som att hon betydde mer för mig än jag betydde för henne.
Ja det har jag, såhär småbarnsbästisar.
Min nuvarande bästis har jag känt i 2 år och hon kommer nog alltid vara no. 1, visserligen så är väl det alltid vad man tror men ja.
Lämnade min bästa vän pga att hon försökte styra mitt liv.
Aldrig haft en
Nej för vi är "superbästisar", då låter man inte något komma i vägen som förstör för oss.
Nej, men har brutala problem med min nu.
aldrig haft en. och vill inte ha en vän som står för nära heller.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet