Facebookpoesi

Föregående
Till botten     Sista sidan
Nästa
AIDE Tjej, 32 år

10 445 forumsinlägg

Skrivet:
27 september 2011 kl. 01:32
AIDE Tjej, 32 år

"Jag hatar löften utan innebörd, jag hatar ord utan djup, jag hatar besvikelsen...
Även fast den är en väldigt bekant känsla "/"

"En gång tillät jag mej själv att börja hoppas...
Men som varenda annan gång så slutar det i sjuk besvikelse, inte direkt oväntat.
Over and out ><"

"I may be bad but I'm perfectly good at it (;"

"Ja.. Vad säger man idag då? Förmodligen ingenting för det hjälper ändå inte att öppna käften ^^"

samma brud
så vackert

yardbird Tjej, 30 år

377 forumsinlägg

Skrivet:
27 september 2011 kl. 17:26
yardbird Tjej, 30 år

Jag dog idag .... Du tröttnade på mig,jag drog ett olyckligt nummer. Jag är i en svart plastpåse i en deponi nu. Nån annan valp kommer att få mitt knappt använda koppel. Mitt halsband var smutsigt och för litet,men du tog det innan du skickade mig till Regnbågsbron. Skulle jag fortfarande ha varit hemma om jag inte hade tuggat på din sko? Jag visste inte vad det var, men det var skinn luktade ju gott! Jag visste inte.. Jag ville bara leka och det kliade i min mun. Du glömde köpa valp leksaker. Skulle jag fortfarande vara hemma om jag hade varit rumsren? Du gnuggade min nos i mina misslyckanden, det gjorde bara att jag skämdes,o blev förvirrad jag förstod inte vad jag gjort för fel. Varför läste du inte böcker eller frågade en lärare i lydnad som kunde ha lärt dig hur du skulle lära mig att gå till dörren. Skulle jag fortfarande vara hemma om jag inte hade fört loppor in i huset? Utan lopp- medicin, kunde jag inte få bort dem från mig. Du lämnade mig på gården i flera dagar, det var så jag fick dom. Skulle jag fortfarande vara hemma om jag inte hade skällt? Jag ville bara säga, "jag är rädd, jag är ensam, jag är här, jag är här! Jag ville vara din bästa vän. "Skulle jag fortfarande vara hemma om jag hade gjort dig lycklig? Du slog mig,varför lärde du dig inte att få mig lydig? Skulle jag fortfarande vara hemma om du hade tagit dig tid att ta hand om mig och uppfostrat mig? Du har inte brytt dig om mig sen efter första veckan eller så, men jag tillbringade all min tid väntandes på att du skulle älska mig.
Jag dog idag. Jag var din valp, jag älskade dig av hela mitt hjärta med hela min lilla kropp ... Vänligen vidarebefordra detta till alla! Det är dags att sluta med all djurmisshandel och klistra in detta om du är en djurälskare<3<3<3<3<3




alltså...

Spooks Kille, 30 år

150 forumsinlägg

Skrivet:
27 september 2011 kl. 17:31
Spooks Kille, 30 år

Jag skriver ofta sånt, men de är aldrig på grund av uppmärksamhet. jag vill skriva av mig.. men jag skriver inte i koder, inge sånt skit. Jag är öppen och förklarar hur jag mår. Och jag älskar när folk tar sin tid att fråga om hur jag mår, och jag älskar att prata ut de med folk jag gillar. c;

Taco Kille, 30 år

18 forumsinlägg

Skrivet:
27 september 2011 kl. 17:34
Taco Kille, 30 år

"Kalla inte alla för bror. Det får bara din mamma att framstå som en hora"

- gjort av mig :D

Spooks Kille, 30 år

150 forumsinlägg

Skrivet:
27 september 2011 kl. 17:38
Spooks Kille, 30 år

Citat från xFirefliiez


"Kalla inte alla för bror. Det får bara din mamma att framstå som en hora"

- gjort av mig :D


så sant brother :))

Baerensten Kille, 29 år

527 forumsinlägg

Skrivet:
27 september 2011 kl. 17:47
Baerensten Kille, 29 år

Citat från xFirefliiez


"Kalla inte alla för bror. Det får bara din mamma att framstå som en hora"

- gjort av mig :D


Fast den var ju ganska fyndig, haha. :3

Pilus Tjej, 32 år

129 forumsinlägg

Skrivet:
27 september 2011 kl. 18:14
Pilus Tjej, 32 år

"Om du verkligen bryr dig om mig, skriv då " NAMN jag älskar dig!♥"

Dissar du, Dissar jag"

"Tryck "gilla" om du är glad över att du har mött mig eller lärt känna mig.
Ta sedan in denna på din profil och se hur många som faktiskt är glada över att ha dig i sitt liv! ♥"

"Jag ♥ vem?
sätt in den här på din logg och se vad dina kompisar tycker vem du passar bra ihop med

Bara för att jag har tråkigt ;)"

Det var väl några, personen har 100 fler liknande inlägg ):

TantusaurusFLexx Kille, 28 år

879 forumsinlägg

Skrivet:
27 september 2011 kl. 18:24
TantusaurusFLexx Kille, 28 år

Den bästa måste ju vara

"Det finns ett rykte som går runt som säger att flickor är starkare än pojkar.. Oh! snälla, kan du bära en 2kg laptop i handen i 15 min? Kan du spela cod, laga headset och ta en snus samtidigt? Kan du bränna upp ditt grafikkort och inte klaga? Kan du gå hela dagen i orgrimmar? Kan du spela hela natten och sedan vakna upp nästa morgon som om allt är bra? Kom ihåg tjejer, killarna är bara hjälplösa tills internet funkar igen. Sätt upp detta på din status om du är stolt över att vara kille"

Pyr Tjej, 33 år

196 forumsinlägg

Skrivet:
27 september 2011 kl. 19:49
Pyr Tjej, 33 år

"När ska du bli bra? Jag orkar inte se dig såhär åh det gör så jävla ont inom mig! ;( "

"Vad har man gjort för ont i livet för att råka ut för så sjuka jävlar?"

"Klistra in den här på din status om du känner någon som lever idag för att du inte har råd att anlita en yrkesmördare"
alltså va

"Gråt aldrig över en person som sårar dej, bara le och säg..
" Tack för att du ger mej chansen att träffa nån som är bättre än du, försvinn ur mitt liv asshole, du tar bara kraft och ork av mig" ;)

itskamelenbitch Tjej, 28 år

1 105 forumsinlägg

Skrivet:
27 september 2011 kl. 22:22
itskamelenbitch Tjej, 28 år

"1997 gick en tjej som hette Jane ut på promenad och försvann. Tre år senare hittade hennes bästis Mary henne liggande död och på hennes mage stod det ''Jag var inte söt nog''. Om du läser det här så kommer Jane komma upp i din spegel och döda dig. Om du inte vill att det ska hända lägg ut detta på din logg i minst 5 min"

Pyr Tjej, 33 år

196 forumsinlägg

Skrivet:
27 september 2011 kl. 22:47
Pyr Tjej, 33 år

"Kärleken gör dig så sårbar.. Den öppnar ditt hjärtas dörr och låter någon komma in och röra dig på djupet.. Man ger en bit av sitt hjärta,en bit av sig själv <3"

kommentar: "D var ganska djupt så den texten lånar ja av dig"

bleablea Tjej, 31 år

1 304 forumsinlägg

Skrivet:
28 september 2011 kl. 12:41
bleablea Tjej, 31 år

"du kan va lugn, just nu betyder han lika mycket som sanden vi går på .. be happy, han e din nu .."

VADÅ SOM SANDEN VI GÅR PÅ?!? Borde han inte betyda ganska mycket då? Och förresten, oftast så går vi på asfalt.

Spruffen Tjej, 33 år

9 807 forumsinlägg

Skrivet:
28 september 2011 kl. 14:02
Spruffen Tjej, 33 år

"Det var en gång en kille som var 16 år vars mamma hade ett öga och pojken skämdes väldig mycket över att hon hade ett öga, en dag kom hon till skolan för att hälsa på, hon gick in i klassrummet och alla stirrade på
henne och skällde ut henne och sprang hem gråtande, nästa dag när han gick till skolan mobbade eleverna hans mamma, han sprang återigen hem. men han rymde hemifrån från sin mamma och från sitt hus. tiden gick och pojken blev äldre, gifte sig, skaffade barn och en dag kom mamman och hälsade på. han öppnade dörren och hans barn skrattade åt henne, han skrek: vad vill du? försöker du skrämma mina barn eller?!

efter ett år kom grannarna och sa: din mamma har dött. han brydde sig inte, en vecka senare fick han ett brev skrivet av sin mamma...
" Förlåt min son, det var inte meningen att skämma ut dig, men när du var lite var du med om en olycka och förlorade ditt öga så jag gav dig mitt ena öga."
Respektera kvinnan som födde dig! ♥
Kopiera detta om du älskar din mamma ♥"

Sämsta. Texten. Någonsin.

0hboy Tjej, 31 år

1 726 forumsinlägg

Skrivet:
28 september 2011 kl. 14:23
0hboy Tjej, 31 år

alla stirrade på henne och skällde ut henne och sprang hem gråtande

Viruset Kille, 33 år

14 891 forumsinlägg

Skrivet:
28 september 2011 kl. 14:28
Viruset Kille, 33 år

Citat från Spruffen


(Metric fuckton of text).

Jag avskyr alla såna förbannade jävla berättelser som slutar med att någon har donerat något organ till någon. Dom får det att låta som att vad fan som helst bara är att ploppa från kroppen på någon som lego och att dessa delar är kompatibla med alla människor i världen. Jävla fittcpn.


Föregående
Till toppen     Sista sidan
Nästa

Du måste vara inloggad för att skriva i forumet