Facebookpoesi
"At last I found the good in goodbyes"
Well congratulations, it was right there all the time..
'jag längtar till dagar utan tårar när jag får leva mitt liv utan människor som sårar. slippa denna känslan av inte orka mer, kunna öppna min ögon utan att tvingas se'
Citat från Golum
My tears run down like razorblades
And no, I'm not the one to blame
It's you
or is it me?
Jag tycker att det är lite läskigt att jag inte lyssnat på den låten på säkert över 3 år, och just ikväll fick jag lust att lyssna på lite nostalgimusik, och då kom den versen på precis när jag läste det.
Edit: Det låter skevt, men så får det tyvärr vara, orkar inte ändra.
This is not Facebook, what book?
Slutbook? They need to call Fuckbook. Picture lookin' good, but in person.. Yuckbook. Hellbook, tellbook bitches can't spellbook. Hate behind your back, but in person wish you wellbook. Glitchbook, Snitchbook, fake family Listbook. Posting on her page, this is tryna steal your Girlbook. Rudebook, Fuedbook, tell your every Movebook. Don't even need TV, shit is here, Newsbook dude.
Citat från HopeDiesLast
"Falska människor är som pennies, två ansikten och värdelös."
Den där funkar verkligen inte på svenska.
Har en. Bl.a:
Var försiktig så inte din personlighet förstör ditt ansikte.
Keep spitting on me, it makes me bloom faster. (>.>)
facebook lär ta över världen..
jag hatar att åka förbi ditt kvarter världen stannar upp och det ända jag ser e dig när du ler jag vet att det finns fler men dom är kvar och du försvan så kom tillbaka nu jag ber
Snälla kära gode gud, ge mig ett legg så jag kan gå på xzibit.. Jag kommer dödshota vakterna annars, och då hamnar jag i helvetet, OCH DÅ FÖRLORAR DU EN JÄVLIGT BRA GÄST KAN JAG TALA OM FÖR DIG!
har kommit på mig själv att skriva låttexter såsom "Du har inte en aning/Att jag tänker på dig precis just nu" osv.
jag är en klyscha
"orka palla hade trök så bestämde mig för att skriva 10 orsak för att inte vija leva mer, och skrev typ 40 eller mer D;; Fatta va fånigt."
"Flickan du nyss kallade fet? Hon överdoserar på bantningspiller.. Den flicka du kallade ful? Hon tillbringar timmar med att sminka sig och hoppas på att folk kommer att gilla henne. Pojken du fällde precis? Han blir misshandlad hemma. Den där killen du gjorde narr av för att han gråter? Hans mor är döende. Sätt detta som din status om du är mot mobbning. Jag slår vad om 95% av er inte gör det, men jag är säker på att människor med ett hjärta kommer att göra det!"
Alltså får cp på alla som sätter in massa procent i sina statusar.
liksom slår vad om att ingen av procenten faktiskt är gällande!!!!!!
Citat från VashtaNerada
Alltså får cp på alla som sätter in massa procent i sina statusar.
liksom slår vad om att ingen av procenten faktiskt är gällande!!!!!!
95% av den statistiken är faktiskt sann!
Citat från DeLaMoncha
Citat från VashtaNerada
Alltså får cp på alla som sätter in massa procent i sina statusar.
liksom slår vad om att ingen av procenten faktiskt är gällande!!!!!!
95% av den statistiken är faktiskt sann!
Visste du att 71% av alla som ser falsk statistik tror att den är sann?
Någon jag hade skrev detta på sin logg:
FIFA12 : F(emales) I(gnored) F(or) A(nother) 12(months)!! hahaha
lite småskoj :PPP
De enda procenten jag bryr mig om är de 100 av mig som inte tror på statistiken.
åntåppic
Din bror är din första vän i livet. Ingen kommer någonsin förstå din galna familj som din bror. Även om ni inte träffas eller pratar så ofta du vill, kommer han alltid att vara din vän. Din bror håller din hand en liten stund, men han håller ditt hjärta i en livstid. Det är nationella bror-veckan, kopiera om du har en bror som du älskar!
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet