Emo-Kränkningar!
Citat från MrMu
Citat från Revisorn
Har blivit kallad emo, countless of times.
Bryr mig inte längre, men jag undrar vad som skulle hända om lärarna gjorde sig besväret att göra något åt det.
du kanske är ett?
Emo? Skulle inte kalla mig själv för det, men har inte nekat till att vara det heller.
precis
emostyle
Ja :PP
vafan du ska ju nt bli glad ??????? :''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''(((((((((((((((((((((((((((
Och du kan ge fan i att gå off topic
blir kallad emo i min klass, dom vet knappt vad det är. LOL
Jag och två kompisar var på väg till en spelning. Vi passerade två killar i tjugoårsåldern på väg från spårvagnen. De börjar prata med varnadra om oss och säger "Haha, det där är de fulaste frisyrerna jag någonsin har sett", en av mina kompisar har sidecut och den andra har tuppkam, "haha, ja, och så hänger de säkert på det där stället vad det nu heter", "du menar emo-trappan? Och så skär de sig säkert tvärmycket".
Men sånna är bara för roliga, det är bara att skratta åt deras fördommar
När jag klippte av håret blev jag kallad kille. Emo kan jag ta, men KILLE? Wtf.
I 8:an då jag började klä mig lite mer svart, färgade håret svart osv så var det en kille som gick i min spanska grupp då som alltid sjöng "cut cut cut jag mår så dåligt" på lektionerna när jag var i närheten.
Det är ganska roande när en fjortis kommer fram och frågar
-varför har du ngellack? ;PP
jag: varför är du slampig? ;PP
*baam bitchlap*
lite roligt...
Hummmm....Ett år sen så åkte ett par killar förbi i en bil o skrek "EMO!". Var för upptagen för att ta åt mig dock xD
Är i min egna värld när jag lyssnar på musik.
:c för många emosar i denna tråd. Idioter sluta gråt hela dagarna!
Citat från Neilyo
:c för många emosar i denna tråd. Idioter sluta gråt hela dagarna!
+1
Citat från BrokenVoice
Jag kom på en grejj till... Som jag stör mej extra mkt på ><
Min PAPPA säger åt mig att jag skämmer ut mig / familjen när jag sminkar mej som jag gör, och har jag målat något under/jämte ögat säger han ''du har fått nån skit i ögat''
Å de säger han bara för att jag ska veta att han inte gillar det ><
Å vissa av mina kompisar (tänker speciellt på en), gillar inte hur jag klär mej / sminkar mej ><
min mamma HATAR att jag typ... sminkar/klär mig som jag gör.. och att jag vill pierca mig.. Men min syrra säger att hon piercar mig om jag vill det..xD (min syrra har lixom piercar saker.. och hon brukar pierca folk..xD)
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet