Ecchi
Citat från Viral_Inferno
Citat från Inkvoterad
Aw shiet, gotta love ecchi. Tittar för tillfället igenom Yosoga No Sora. Skön slice of life komedi, bewbs, kärlek och ett underbart soundtrack.
den e ganska bra bara det att den innehåller ganska grov incest Dx
Ah... yea... det blir lite sådär ja. Menmen, love is love^^
VAD PRATAR DU OM
Citat från Isidor
VAD PRATAR DU OM
JAG VET INTE. VAD ÄR VI
FINNS VI
ÄR VI KANINER
Yosoga No Sora började jag kolla på, valde något random. Grovaste ecchin jag sett, kändes mer som en hentai stundvis, haha. Uppskattade inte incesten heller direkt, meh till den.
Vet inte vilken ecchi anime som är min favorit, finns ecchi i så många serier. Rosario + Vampire gillade jag mycket dock och även Sora no Otoshimono, de jag kom på at the top of my head typ.
sora no otoshimono är så underbar så det inte finns<3
men aa yosuga no sora e så grovt borderline hentai så det finns.
highschool DxD är inte lika grov men fortfarande borderline hentai Dx
queens blade <333
kollar just nu på Kore wa zombie desu ka o måste bara säga att den e grymt bra xd den är så underbart random o rolig xd
Citat från Viral_Inferno
kollar just nu på Kore wa zombie desu ka o måste bara säga att den e grymt bra xd den är så underbart random o rolig xd
Åh! En jävla kungserie! Jag vill ha säsong 3, NU.
alltså
ecchi var bra
men efter 2010 så började allting spåra och det blev bara för mycket fanservice
ecchi ska ha en fine line med fanservice och en story
nu är det bara fanservice
that shit aint flyin' with me
Såg klart på Fight Ippatsu! Juuden-Chan!! igår natt! Helt underbar var den! Rätt gamal men hittade den ocensurerad så det var ett + ^^
Citat från Khaleesi
alltså
ecchi var bra
men efter 2010 så började allting spåra och det blev bara för mycket fanservice
ecchi ska ha en fine line med fanservice och en story
nu är det bara fanservice
that shit aint flyin' with me
fanservice = best service!
Citat från Cyborg
queens blade <333
The amount of tits!<3
Nej men gillar inte ploten. Kollade enbart klart på den p.g.u ecchin lol
MÅSTE DU TRIPPELPOSTA SIDJASDJASDGADHAIDOASK
Kollade på To love ru andra och tredje säsongen och det var Ecchi var femte minut! (skojar inte) efter det så har jag letat och letat och fått några tips men aldrig någon som kommit i närheten av så mycket Ecchi xD
Så har ni några tips på serie där ni vet är extremt mycket Ecchi och rolig/bra story? hentai är jag inte så intresserad utav så inga sånna tips cx
Har ju så klart sett och läst klassikern Love Hina och så blev jag tipsad för en massa år sedan av min snuskiskompis som jag tycker bra om. Kompisen tipsade mig om Hajimete no gal och den tycker jag är rätt bra eftersom den inte bara är Ecchi och en massa perversa saker utan faktiskt har en handling invävd i det. Är dock de enda två jag hunnit se ännu, inte fått feeling så ofta på sistone.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet