Dubstep
Jo, det är ju okej att inte gilla hans musik, men att säga att man "hatar" honom är överdrivet.
Sen håller jag inte på vilken genre hans låtar är, lyssnar på det jag gillar bara. Men jag skulle inte säga att han är 100% dubstep, han är väl mer electro eller så.
Citat från Exone
Jag tycker Skrillex är bra, såg han på Emmaboda, det var nice som fan. Dock lyssnar jag inte på han "privat".
Jag tycker många av hans låtar är sjukt uttjatade, hur kan man tycka annat? Men han släpper nytt och då lyssnar jag.
Såg han med på Emmaboda, fruktansvärt bra var det, men Feed Me va snäppet bättre!
Det är lite som grupptrycks-hat. Det är som när folk hatar Justin Bieber när folk egentligen inte ens har lyssnat på han. Speciellt i Sverige också, vi har ju bara tagit hatet direkt från USA. Bieber har ju inte haft en enda singel i Sverige så vitt jag vet. Ja, man kan ju ha hört han ändå, men som svensk ligger ju ett mer "jag bryr mig inte" närmre till hands än till ett hat.
Feed Me är så sjuuuukt bra
Jo, det jag stör mig mest med Bieber är väl hans fans. Och hans röst, så jävla smörig.
älskar neuro
någon som vet om det kommer några dubstepspelningar i stockholm?
tung!
Citat från k2d
någon som vet om det kommer några dubstepspelningar i stockholm?
De va ju tur att vi var så snabba på att svara för igår lirade tydligen Noisia och Chase & Status i sthlm....
http://www.facebook.com/events/299761770046583/
näääääääääe fyfan Skream spelar en låt som inte ens är dubstep.... fyyyyyyyyy, vart tog originaliteten vägen? alla är fan mainstream :¨'(
Jag hör många som säger att Dubstep är bättre än Drum n Bass, vilka är era argumentationer till det (om ni har några)?
Citat från Defur
Jag hör många som säger att Dubstep är bättre än Drum n Bass, vilka är era argumentationer till det (om ni har några)?
Jag har lyssnat på mycket skit omkring drum n bass, men har aldrig fastnat för det riktigt.. inte ens pendulum lyckades.. det blir lätt så när en hel genre egentligen är baserad på en taktkänsla.. lite lätt generaliserat.. Det blir snabbt lite tråkigt.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet