Dragon Age 2
Har spelat någon timme, är inte imponerad alls än så länge. Känns som de försökte göra samma sak igen som de gjorde med Mass Effect 2, dvs förenkla saker, med skillnaden att det inte fungerade lika bra den här gången.
helt ok spel, kommer dock hålla mig till fps :)
JAA! Har köpt.
Citat från DiMON
Citat från Arza
Borde gjort spelet längre.. Minst 5 acts iallafall :((
Lär komma en hel del DLC I guess.
Mjo. 2 st DLC släpptes ju fan innan spelet kom ut ^^
Hörde att det var deras sätt att slåss mot pirater :P
Så jag väntar helt enkelt tills all DLC släpps.. Så laddar jag ner hela paketet.
Klarade ut det precis nyss, helt underbart spel imo.
Nu gäller det bara att vänta på DLC medans man klarar ut spelet som Mage och Warrior!
Var hittar man Sebastian Vael!?
När jag såg denna bild så började jag skratta och förlorade allt intresse för spelet. haha
^ Bilden visar verkligen inte Flemeth när hon är som bäst.
Asnice
Rundar av vinterkräksjukan med mitt första försök på Dragon Age 2 och ett par timmar senare verkar det fortfarande bra. En del saker har förbättrats och en del saker har försämrats - mest saknar jag "smutsigheten" från föregångaren. Ja, miljöerna kändes lite... skitigare och mörkare. Och Flemeth ska inte ha en 20-årig supermodells kropp. Det känns... fel. Hur som haver, så verkar det riktigt bra hittills!
Men så är jag inte heller längre än Lowtown än.
Detta gillas <3
lobsterboy: Wait for it..
Kör min andra omgång nu.. Har hänt en bugg eller nåt me Isabella...
Hennes första uppdrag, när man ska till kyrkan.. Hon står vid dörren men kan inte öppna dörren eller snacka me henne. Hon.. bara står där. Helt frusen.. ._. Så kan inte göra hennes quest alls.. lol
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet