Diablo III
Citat från gargoyle
Citat från RIMJOB
En fråga grabbar, vet ni om gubben är kvar i gamet i några sekunder efter att man fått dc i form av t.ex 3007 osv eller hoppar han ut direkt? Rätt sugen på att rocka skiten ur hardcore men får 3007/random dc's relativt ofta. Inte sugen på att dö pga det.
Enda säkra sättet är väl att lira med vänner!
Man kan inte köra dc som i diablo2, kör du dc i d3 kommer du garanterat dö, då du är kvar minst 10 sek i gamet.
Ända säkra sättet i hardcore är att köra solo och övergeara som satan, och helst ligga ett par lvlar över den nivå du bör vara :)
Tack för svaret, låter drygt dock. Får vänta tills dess att det blivit stabilare för mig :)
Citat från Jimmy
[img]http://i.imgur.com/UYcG3.png
Boom. Strong level 23.
Kul att du gör häften av min dps och jag är 57 :( jag måste göra något extremt fel i gearandet
Citat från RosaHelikopter
Kul att du gör häften av min dps och jag är 57 :( jag måste göra något extremt fel i gearandet
Verkligen.
Ursch, kommer bara till fas2 på diablo inferno :/ Fast närmare och närmare för varje försök!! :p
Hur i hela friden kan du bara ha 2k dps på lvl 57?
Därför jag suger.
Men kul att man har fått en ring sålt och kan inte hämta guldet...
Är la mer ditt gear det är fel på, jävla otur du måste ha om du inte hittat ett vapen med högre dps än så vid den lvln. Aja kör hårt
Keaton, hur mycket MF har du?
Hora, vet inte hur mycket guld jag kastat i sjön på grund av att jag experimenterat med stats, sista köpet var ett par boj anglers med attack speed buggen :(
Äsh, oroa dig inte. Diablo har aldrig vart ett spel som handlar om skill. Allt är egentligen en enda stor gearcheck.
Lyckas inte få det där nedrans hoaxet att funka :c
AH är kaos :c
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet
