Det ni GILLAR med att åka buss
åker bara bus till och från skolan,tar ca 1 timme och då är det skönt att kunna sova lite :D
Citat från TomJoad
Det är kul att sitta och kolla på alla som går på bussen.
HAHA, ja ^
Med risk för att låta som världens tönt, men det allra bästa är nog att åka med någon fin tjej och sitta och hålla hand bara. Började spontant sakna den känslan någon gång förra veckan, och började samtidigt undra om jag drabbats av en hjärntumör eller något.
Skönt att kunna sitta still och bara kolla ut och lyssna på musik.
Gillar när bussen skumpar runt, är lugnande för mig!
Annars gillar jag att stå och pissa i en buss. Det kan vara ganska utmanande.
enda bra grejen är att det är asmysigt att sitta och lyssna på musik.
inget annat.
Lämna plats åt gamla tanter och gubbar.
Guldhobby.
Älskar själva grejen med att åka något, speciellt om jag har fönsterplats. Gillar att kunna ostört lyssna på musik. Och ta det lugnt, liksom.
Att man vaknar till mer innan man kommer till dit man ska!
Citat från BukkakeTsunami
Med risk för att låta som världens tönt, men det allra bästa är nog att åka med någon fin tjej och sitta och hålla hand bara. Började spontant sakna den känslan någon gång förra veckan, och började samtidigt undra om jag drabbats av en hjärntumör eller något.
Haha gillar sambandet "saknar att hålla hand med någon fin tjej" och "hjärntumör". Låter som den enda logiska förklaringen.
På morgonen är det skönt för man får sitta ned i tjugo minuter och bara....sova.
Och så länge man får sitta SJÄLV och inte brevid någon äcklig random så är det alltid okej att åka buss.
Fast varje dag då jag åker buss så brukar bussarna vara så proppfulla att flera får stå upp.Alla börjar/slutar ju skolan samtidigt ju,sorcery </3
Att bara åka långt nånstans och sitta och lyssna på musik, bästa ever typ
Jag tycker att det är skönt att sitta och småslumra och lyssna på musik medan man åker riktigt långt, typ flera timmar.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet