Dags att börja träna? Varför och med vad?
Nån mer än mig som inte tränar men vill/ska börja? I sådana fall med vad, och varför, för att det är bra träning med just detta, bli starkare eller för att det bara är kul?
Ska börja träna badminton igen i höst. Måste få lite bättre kondition, och badminton är kul.
Jag simmar motionssim några gånger i veckan. 10 längder bröstsim, 10 längder ryggsim, 10 längder frisimning och så avrundar jag med 10 längder fjärilssimning. Skön träning eftersom man tränar hela kroppen och blir vig samtidigt.
Jag ska börja träna imorgon! 5 gånger i veckan, cykla och gymmet. Varför? För min egna hälsa :D
Säger åt mig själv dagligen att det är dags att börja träna och äta nyttigare.
Sen ba nä.
med tricking ofc
Precis börjat träna styrka. Trött på att se ut som en liten räka. Dax att bli normal! Nu kör vi!
för det mesta handlar det om impulskontroll. Man kan träna upp den genom att tillexempel utmana sig själv att inte köpa något annat än den mat man behöver för att laga sina måltider i en vecka. Klarar man det så kan man sedan försöka träna. Detta för att träna sig själv att säga nej till kroppens impulser av att köpa godis eller inte gå och träna
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet