Dagens ilska.
Dalatrafiks busstider. Må dem brinna i helvetets eldar.
att jag måste jobba i helgen. ljkafd.
kan döda för att få cola, just sayin'
Citat från Ein_drINK
såg just en video där tre äldre tjejer gick på en 11-årig kille och slet av hans kläder, skrattade, filmade och la ut skiten på youtube. folk sa själva att det var en kriminell handling, men ingen gjorde nåt åt saken "men vi vill inte störa flickorna, förstöra deras framtid, bla bla bla" som om det vore SYND om dom?!
det sågs bara som ett prank i polisanmälan. om jag och två av mina kompisar skulle gå på en 11-årig flicka och slita av hennes kläder, filma det och lägga ut det på youtube, skulle det ses som ett prank? skulle nån tycka synd om mej? aldrig, jag hade fått ett helvete!
jag hatar dom där tjejernas skratt när killen skrek efter hjälp.. och rättssystemet, och synen på vad som är rätt och fel beroende på KÖN av nån anledning?! -.-
Welcome to the real world!
Undrar om det verkligen är så mycket bättre att tjäna en slant mer och bli behandlad som skit utav samhället eller tjäna lite mindre men känna att man inte kan begå något fel eller bryta mot någon lag.
Själv så ligger ilskan på att halva kompiskretsen ska ringa hela jävla tiden när dom redan vet att man gick hem för att jag är lite småtrött och ska ta det lugnt idag.
"är det bacon i en Bacon Cheese?"
NEJ DET ÄR DET VERKLIGEN INTE.
HORA
Fick nackspärr.
Min syster var otrevlig mot mig.
Min mor har inte tagit ut min medicin >.>
Igår gjorde jag omelett som jag skulle ha som lunch i stallet, idag såg jag att typ 1/3 var kvar. Någon fittjävel har alltså käkat upp min omelett så att jag får klara mig sju timmar utan någon mat alls.
fittlinda
Min lillasyster stog i min dörröppning och skrek så att jag skulle vakna. Sen skrattade hon.
tack för att du förstörde min morgon<3
Att det var så jävla varmt så jag vaknade.. Ville skrika ut ett avgrundsvrål!!
mitt skolfoto såg DERP ut
Att en tjej skrek och trampa på en annans jacka för att hon inte fick kakor, han råkade sparka lite på hennes ärm så hon ställer sig och typ gnider in skorna i hans jacka.. Jävla särbarn ):
Varje gång jag är hos tandläkaren så får jag gummisnoddar av något slag som jag ska ha för att dra tänderna mot varandra. Har då alltså tandställning, och gummisnoddarna ska sitta på det här viset:
När jag vaknar så har jag alltid fasligt ont i de tänderna, och det gör så att jag inte kan äta mina underbara flingor. Man kan ju förstå varför detta gör mig upprörd.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet