Dagens bedrövliga musik
hör du allt de sjunger i children of bodom ? o.O'
FANTA Å ROSÉ.
Vilken... Bra... Låt.
Eller nja.
Musik^
Jag anser att riktig musik är sån som spelas av merparten instrument. Techno och dubstep kan jag tycka låter bra, men jag tycker inte att det är skapad musik. Dock så är ju det bara min åsikt!
Många artister och låtar som spelas på radion eller på fester som t.ex. fanta och rosé eller vad den nu heter som var på sidan innan denna är inte direkt tilltalande, men det är ju fortfarande musik i vissa personers öron. Musik måste inte alltid ha ett budskap. Men jag gillar musik som iallafall är genomtänkt.
När man tänker efter så kan ju musik vara vad som helst så länge den har en takt eller rytm. Det har PoGo bevisat. Pogo gör musik av ljud som han tagit från filmer.
Dock så anser jag detta inte som musik som är skapad då det inte innehåller någora riktiga instrument som själva "artisten" har spelat på. Allt är ju gjort på dator. Självklart är det fortfarande musik, men jag anser inte att det krävt mycket att skapa den.
Förlåt om jag skriver helt snett nu, är trött och orkar inte formulera mig, hoppas ni fattar.
skit behöver man dunka på ibland.
ALL UP IN THE INTARWEBS! TWOTHOUSANDNINE! FUTURISTIC!
All Vomitnoise / Gorenoise musik XD WTF XD
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet